Hatay'da Suriyelilere 10 Bin Dondurma Dağıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Hatay'da Suriyelilere 10 Bin Dondurma Dağıtıldı

AA - Güncel
Hatay'da Suriyelilere 10 Bin Dondurma Dağıtıldı

Hatay'ın Altınözü ilçesinde Türk ve Suriyeli ailelere 10 bin dondurma ikram edildi.

Hatay'ın Altınözü ilçesinde Türk ve Suriyeli ailelere 10 bin dondurma ikram edildi.

Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) ile Tuzla Belediyesi işbirliği içerisinde Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin koordinesinde Yenişehir Mahallesi Pazar Caddesi üzerinde dondurma dağıtıldı.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, dağıtım öncesi yaptığı açıklamada, 2011 yılından bu tarafa hemen yanı başımızda büyük bir insanlık dramının yaşandığını söyledi.

Suriye krizin yaşanmaya başladığından buyana ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduklarını belirten Uygur, "Tüm dünya mazlumlarının yanındayız. Bugün ilçe halkımıza ve Suriyeli kardeşlerimize 10 bin dondurma dağıtımı gerçekleştirdik, emeği olanlara teşekkür ederim." dedi.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da, "Zulüm ve savaştan kaçan insanlara kucak açtık. Altınözü olarak hem ilçe merkezine hemde mahallelerimize birçok Suriyeli aile yerleşti. Bizler misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya gayret ettik, aşımızı paylaştık. Bugün hem ilçe halkımıza hemde Suriyeli misafirlerimize dondurma ikramı gerçekleştirildi." diye konuştu.

HAYAD Başkanı Rahmi Vardı, Suriyeli ailelerin her zaman yanında olduklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde de Boynuyoğun geçici barınma merkezinde dondurma dağıttıklarını ifade eden Vardı, "10 bin dondurma Altınözü halkıyla, Suriyeli misafirlere dağıtıldı. Katlı verenlere teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

AA / Güncel

Politika, Güncel, Haberler

title