Haberler

Hasan Arat: "Herkes Büyük Bir Çaba ve İstek ile 2020 Olimpiyatları'na Hazırlanıyor"

Abone Ol

TÜRKİYE Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat, sporcu yetiştirme ve geliştirme konusunda önemli bilgiler verirken, federasyonlarda tüm seçimlerin bittiğini hatırlattı ve herkesin büyük bir çaba ve istek ile...

TÜRKİYE Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat, sporcu yetiştirme ve geliştirme konusunda önemli bilgiler verirken, federasyonlarda tüm seçimlerin bittiğini hatırlattı ve herkesin büyük bir çaba ve istek ile 2020 Olimpiyatları'na hazırlandığını söyledi.

2020 yılında Tokyo'da düzenlenecek olan Olimpiyatlara, Türk sporcuların çok iyi hazırlandığını belirten Hasan Arat şunları söyledi: "2020 Olimpiyatlarına hazırlıkların daha önceki yıllardan farkı, Rio Olimpiyatları biter bitmez hemen bizim sunduğumuz raporu bakanlık değerlendirdi. Tüm federasyon seçimleri bitti. Herkes büyük bir çaba ve istek ile 2020 Olimpiyatları hazırlıklarına başladı. Tabi burada önemli olan Türkiye tesis meselesini çözmüş durumda. Türkiye'de çok önemli tesis yatırımları yapıldı. Bundan sonra bizim bütün konsantasyonumuzu çocuklarımıza vermemiz, onların yetiştirilmesine ve başarıya yönelik hedeflere kitlenmemiz gerekiyor. Onun içinde çok başarılı olduğumuz spor dalları var. Bu spor dallarına olan yoğunluğu artırmamız lazım. Türkiye hiç vakit kaybetmeden sporcu yetiştirme ve geliştirmeye önem verirse başarılı olacağına inanıyorum. Ama şunu da unutmayalım önemli olan Olimpiyatlara Türkiye olarak daha fazla sporcu ile katılmamız. Takım sporunda mutlaka temsil edilmemiz lazım; voleybol, basketbol gibi. Kısacası Türkiye bunun planlamasını iyi yaparsa önü açık gözüküyor. Ama dediğim gibi bu hazırlıkların tamamını stratejik olarak yapmamız lazım. Madalyaya yönelik yada olimpiyatlara katılmaya yönelik yapmamız lazım. Artık bu güzel tesis yatırımlarının ardından iyi sporcu yetiştirme dönemi de başlamalı."

"GENÇ SPORCULARDAN OLUŞAN BAZI BRANŞLAR ÇOK UMUT VERİCİ"

Özellikle son dönemlerde eskrim gibi, jimnastik gibi, yüzme ve okçuluk gibi spor dallarında başarılı olan genç sporcular hakkında da değerlendirmelerde bulunan Hasan Arat "Bu durum tabii çok umut verici. Çünkü Rio'da jimnastik ve okçulukta en genç sporcular Türkiye'dendi. Modern Pentatlon gibi eskrim gibi branşlarda bireysel açıdan sporcularımız başarıya koşmaya başladı. Bu durumda en başta kutlamamız gereken federasyon başkanları, antrenörleri ve aileleri. Ferdi sporlar çok büyük emek istiyor, sabır istiyor. Eğitimlerini de birlikte götürmelerini mutlaka teşvik etmemiz lazım. Bu kazanılan her madalya büyük emektir. Ama önemli olan bu devamını sağlamak. Bu genç yaşta kazanılan başarının sürekliliğini sağlamak lazım" açıklamasında bulundu. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Milli Olimpiyat Komitesi Hasan Arat Türkiye Avrupa Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
title