Haber : Hani'den gelen öğrenciler Diyarbakır'ı gezdi - Haberler

Haberi Paylaş

Hani'den gelen öğrenciler Diyarbakır'ı gezdi

 - Güncelleme:
Hani'den gelen öğrenciler Diyarbakır'ı gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hani Gürbüz Bilgievi'nde eğitim gören öğrencilere Diyarbakır'ın tarihi mekanlarını gezdirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hani Gürbüz Bilgievi'nde eğitim gören öğrencilere Diyarbakır'ın tarihi mekanlarını gezdirdi.

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve kırsalda yaşayan çocuklar ve gençler için Diyarbakır'ın tarihi ve turistik yerlerini tanımaları amacıyla düzenlediği "Gez-Gör Diyarbakır" etkinliğini sürdürüyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca düzenlenen geziye katılan Hani Gürbüz Bilgievi öğrencileri, Keçi Burcu, Ongözlü Köprü ve Gazi Köşkü'nü görme imkanı buldu.

Öğrencilerden İpek Ekin, arkadaşlarıyla Diyarbakır'ı gezme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Ekin, "Diyarbakır'ın tarihini, kültürünü gezerek öğreniyoruz, heyecanlıyım." dedi.

Hayrunnisa Yıldız da Diyarbakır'ı ilk defa gezme fırsatı bulduğunu anlatarak, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla beraber eğlenceli vakit geçirdiğini aktardı.

Yıldız, "Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün bol bol fotoğraf çektim. Hani'ye gittiğimde arkadaşlarıma da göstereceğim. Onlara da buraları görmelerini tavsiye edeceğim." diye konuştu.

Deniz Ekin ise daha önce Diyarbakır'ın tarihi mekanlarını görmediğini belirterek, kenti öğretmenleri ve arkadaşlarıyla gezmenin kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyledi.

Ekin, "Heyecanlıyım. Diyarbakır'ın kültürünü tanıdım. Diyarbakır'ın tarih bakımından zengin bir yer olduğunu anladım. Herkese buraya gelip, gezmelerini tavsiye ederim." ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diyarbakır Hani Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title