"Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık" uluslararası sempozyumu yarın başlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

"Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık" uluslararası sempozyumu yarın başlıyor

AA - Murat Kaya - Güncel
 - Güncelleme:
'Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık' uluslararası sempozyumu yarın başlıyor

İstanbul'da bu hafta sonu düzenlenecek "Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık" başlıklı uluslararası sempozyumda, farklı hukuk sistemlerinin uygulandığı ülkelerden davet edilen 17 uzman hukukçu, sunum yapacak.

İstanbul'da bu hafta sonu düzenlenecek "Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık" başlıklı uluslararası sempozyumda, farklı hukuk sistemlerinin uygulandığı ülkelerden davet edilen 17 uzman hukukçu, sunum yapacak.

İstanbul 2. Nolu Baro, dünya üzerinde uygulanan Kıta Avrupası, Anglo-Sakson ve İslam Hukuku sistemlerindeki avukatlık mesleğinin temelleri, vekalet akdi, avukatlık sözleşmesi ve avukatların sözleşmeden doğan hukuki sorumluluk konularını, düzenleyeceği bir sempozyumla masaya yatıracak.

"Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık" başlıklı uluslararası sempozyum, 23- 24 Ekim'de 09: 30 ile 16: 00 saatleri arasında, İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Sempozyumda, avukatlık mesleği konusunda, Kıta Avrupası hukuk sistemine bağlı İtalya, Fransa, Rusya ve Makedonya'dan 5, ABD ve Anglo-Sakson hukuk sistemine bağlı ABD, İngiltere ve Pakistan'dan 4, Türk hukuk sisteminden 4, İslam hukuku sistemine bağlı Malezya, Mısır, Irak ve İran'dan da 4 uzman konuşmacı olmak üzere 17 uzman sunumu gerçekleştirilecek.

Hak arama ve adalete ulaşmada avukatın etkisi ve muhakemede savunmanın gücünün tartışılıp geliştirmenin hedeflendiği sempozyumda, baronun belirlediği vizyon ve faaliyetler ile dünya hukuk sistemlerinde avukatlık mesleği uygulamalarının değerlendirilmesi bekleniyor.

Bu sempozyumla, yargının kurucu unsurlarından olan savunma mesleğinin daha da güçlü bir konuma getirilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

AA / Murat Kaya - Güncel

İstanbul 24 Ekim İslam Hukuk Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title