Haberler

Ankara'da "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" kutlandı

Abone Ol

Ankara'da "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" kutlandı Sincan Belediyesi, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" nedeniyle sokak hayvanlarının tedavi ve bakımının yapıldığı, Sincan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, etkinlikler düzenledi.

Ankara'da "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" kutlandı

ANKARA - Sincan Belediyesi, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" nedeniyle sokak hayvanlarının tedavi ve bakımının yapıldığı, Sincan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, etkinlikler düzenledi.

Sokak hayvanlarına besleme, veterinerlik ve rehabilitasyon hizmetleri veren, Sincan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" nedeniyle etkinlikler düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu temsilcisi Uzm. Psikolog Ezgi Ayyıldız, HAYKONFED Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Ak Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Ak Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam katıldı.

"Binlerce hayvanın tedavisini yapıyoruz"

Etkinlikte hayvan haklarına ve hayvanların önemine değinen Belediye Başkanı Murat Ercan, "Bugün hayvan dostlarımızla aynı dünyayı paylaştığımız, onlara karşı herhangi bir üstünlüğümüz olmadığını anlamamız ve hassasiyetimizi tekrardan gözden geçirmemiz gereken bir gün. Bugünden sonra umarım hayvanlara zulmetmememiz ve onların da bizim gibi yaşama hakkının olduğu anladığımız bir gün olur. Biz bu alanda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Burada binlerce hayvanın tedavisini yapıyoruz ama bunu yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki süreçte hayvanlarımız için alanlarımızı büyütmeyi düşünüyoruz. Bu yaptığımız çalışmalarla diğer belediyelere örnek olmaya devam edeceğiz" dedi.

"Birçok alanda kendi üretimimizi yapıyoruz"

Üretim yaparak Belediyenin masraflarının düşürüldüğünü belirten Ercan, "Biz adeta bir fabrika gibi çalışıyoruz. Artan maliyetlere karşın belediyemizin kendi üretimini sağlamasından yanayız. Biz temizlik ve bağ-bahçe ürünlerimizi kendimiz üretiyoruz. Kamelyalar, banklar, köpek kulübeleri ve birçok teşhizatı dışarıya göre yarı fiyata mal ediyoruz. Hayvanlar için yaş mama üretimine başladık. Ayda 300 kg yaş mama üretim kapasitemiz var. Ürettiklerimizi hayvanlara ikram ediyoruz. 1 kg mamayı 30 kuruşa mal ediyoruz. Et ve Süt Kurumundan protein kaynaklarını alıyoruz ve dışarıya göre daha zengin içerikli mamalar üretiyoruz. Burada çok sayıda hayvanı sahiplendiriyoruz. Son 1 yılda 300'ün üstünde hayvanı sahiplendirdik. 5 bine yakın hayvanı yerinde tedavi ettik. Buraya yarılı olarak gelip iyileştiğini görünce çok mutlu oluyorum "ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Rehabilitasyon Merkezi Sincan Belediyesi Ankara 4 Ekim Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 7 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 7 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 7 Aralık Perşembe burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Galatasaray Şampiyonlar Ligi gruptan nasıl çıkar, oran, ihtimal kaç? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde nasıl tur atlar? KOPENHAG GALATASARAY MAÇI NE ZAMAN? Kopenhag vs Galatasaray saat kaçta, hangi kanalda, CANLI, şifresiz izleme linki! KYK BURS-KREDİ NE ZAMAN YATACAK T.C. YE GÖRE 2023? İlk defa KYK bursu alanlar ne zaman alacak 2023?
title