Haberler

Gürcistan'da toprak kaymasında can kaybı 17'ye yükseldi

Abone Ol

Gürcistan'ın Şovi kasabasında etkili olan yağışların ardından meydana gelen toprak kaymasında can kaybı 17'ye yükseldi. Racha bölgesinde bulunan dağlık tatil beldesi Şovi'de etkili olan şiddetli yağışlar toprak kaymasına neden oldu. Gürcistan İçişleri Bakanlığı Acil Durum Yönetimi Servisi Başkanı Temur Mgebrishvili, toprak kayması nedeniyle 17 kişinin öldüğünü açıklayarak 18 kişiden hala haber alınamadığını söyledi. Yetkililer ise ölenlerden yalnızca 7 kişinin kimliğini tespit edebildiklerini ve hayatını kaybeden diğer kişilerin kimliğinin tespit edilmesi için DNA testi yapılacağını açıkladı. Bölgedeki arama-kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

- Gürcistan'da toprak kaymasında can kaybı 17'ye yükseldi

TİFLİS - Gürcistan'ın Şovi kasabasında etkili olan yağışların ardından meydana gelen toprak kaymasında can kaybı 17'ye yükseldi.

Racha bölgesinde bulunan dağlık tatil beldesi Şovi'de etkili olan şiddetli yağışlar toprak kaymasına neden oldu. Gürcistan İçişleri Bakanlığı Acil Durum Yönetimi Servisi Başkanı Temur Mgebrishvili, toprak kayması nedeniyle 17 kişinin öldüğünü açıklayarak 18 kişiden hala haber alınamadığını söyledi. Yetkililer ise ölenlerden yalnızca 7 kişinin kimliğini tespit edebildiklerini ve hayatını kaybeden diğer kişilerin kimliğinin tespit edilmesi için DNA testi yapılacağını açıkladı. Bölgedeki arama-kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İçişleri Bakanlığı Gürcistan Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title