Haberler

Gürcistan'da "Agile Spirit 2023" çok uluslu askeri tatbikat başladı

Abone Ol

Gürcistan'da 21 ülkeden 3 bin 600 askeri personelin katıldığı "Agile Spirit 2023" çok uluslu askeri tatbikat başladı.

Gürcistan'da 21 ülkeden 3 bin 600 askeri personelin katıldığı "Agile Spirit 2023" çok uluslu askeri tatbikat başladı.

Gürcistan Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gürcistan'ın ev sahipliğinde 11. kez uluslararası "Agile Spirit 2023" tatbikatı düzenlendi.

Türkiye, Gürcistan, ABD, İngiltere, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Ürdün, Letonya, Litvanya, Moldova, Norveç, Polonya, Romanya, Slovakya, Japonya'nın katıldığı tatbikat başkent Tiflis'e yakın NATO- Gürcistan Ortak Eğitim ve Değerlendirme Merkezi'nde (JTEC) başladı.

JTEC merkezinde düzenlenen açılış törenine Gürcistan Savunma Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Giorgi Matiaşvili ile Gürcistan Savunma Bakanı Yardımcısı Grigol Giorgadze ve diplomatlar katıldı.

Tatbikat kapsamında, ABD Ordusu Avrupa Komutanlığına bağlı 173'üncü Hava Tugayına bağlı bölük, C-17 çok amaçlı askeri nakliye uçaklarıyla havadan askerler indirdi.

Kaynak: AA / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Gürcistan Japonya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title