Görele'de Heyelan Korkusu Sürüyor - Haberler
Haberi Paylaş

Görele'de Heyelan Korkusu Sürüyor

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Görele'de Heyelan Korkusu Sürüyor

Görele-Aydınlar Karayolu'nun 10.kilometresinde 15 Ocak 2012 tarihinde meydana gelen heyelanın ardından oluşan yarıklar sürücüleri tedirgin ediyor.

Görele-Aydınlar Karayolu'nun 10. kilometresinde 15 Ocak 2012 tarihinde meydana gelen heyelanın ardından oluşan yarıklar sürücüleri tedirgin ediyor.

Giresun'un Görele ilçesinin Köprübaşı ve Aydınlar beldeleri ile 22 köyün ulaşımını sağlayan Görele-Aydınlar Karayolu'nun Boğalı köyü mevkisinde 15 Ocak 2012 tarihinde yaşanan heyelanın ardından yağışların devam etmesi sonucu oluşan yarıklar sürücüleri korkutuyor. Heyelanlı bölgeden geçerken korku yaşadıklarını belirten Görele S.S. Motorlu Taşıtlar Kooperatifi 81 No'lu Çiftlik Minibüs Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Ümit Öztürk, "Burada defalarca heyelan olayı yaşandı. Heyelan olduğunda yolun

alternatifi olmadığı için açılana kadar bekliyoruz. Burada en son heyelan 15 Ocak 2012 tarihinde oldu. Yağışların yaşandığı bu mevsimde tekrar aynı yerde heyelan olması an meselesi. Bir önceki heyelan sonrası oluşan çatlaklar gün geçtikçe büyüyor. Şoför arkadaşlar her an heyelan olacak diye çok tedirgin. En son heyelanda Yakup Eyibil'in kullandığı okul servis aracı 20 öğrenciyle birlikte az kalsın heyelanın altında kalıyordu. Şoförün heyelanı görmesi ve anında frene basması olası faciayı önlemiş oldu.

Yetkililerin can kaybı yaşanmadan önce burada tedbir almalarını bekliyoruz" dedi. - GİRESUN

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Köprübaşı Giresun Görele Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title