Haber : Golfte Dev İsimler Yarıştı - Haberler

Haberi Paylaş

Golfte Dev İsimler Yarıştı

Golfte Dev İsimler Yarıştı

19. Beko Classic 2015 Turnuvası'nın Şampiyonu Davıd Howell Oldu.

PGA Europe'un her yıl Avrupa Turu kapsamında düzenlenen, 19. Beko Classic 2015 Golf Turnuvası'nda, 30 takımın yarıştığı turnuvanın galibi Pro'larda David Howell; amatörlerde 254 puanla (-38) Robert Hissom, Ahmed Tayeb ve Ian Todd'dan oluşan Beko South Africa takımı 1. oldu.

PGA Europe tarafından her yıl gerçekleştirilen PGA Europe Tour'un, Beko'nun sponsorluğunda düzenlenen Türkiye ayağı PGA Europe Beko Classic 2015 Golf Turnuvası Antalya'da gerçekleştirildi. Avrupa ve Challenge turnuvalarını kazanan önemli isimlerin de yer aldığı 30 takımın yarıştığı turnuvanın galibi Pro'larda David Howell; amatörlerde ise Robert Hissom, Ahmed Tayeb ve Ian Todd'dan oluşan Beko South Africa oldu. Beko Classic 2015'de geçen yılın da şampiyonu olan John Daly başta olmak üzere profesyonel ve amatör 120 sporcu boy gösterdi.

Güney Afrika, Avustralya, İspanya, Fransa, Lübnan, Rusya ve Yunanistan'ın da dahil olduğu 30 uluslararası amatör ekibi ağırlayan ve 19 yıldır aralıksız düzenlenen Beko Classic, aynı zamanda Avrupa'daki en büyük Pro-Am Turnuvası unvanına sahip. Turnuvanın galibi olarak büyük kupayı ve para ödülünü almaya kazanan David Howell, Ryder Cup, European Tour, Challenge Tour Pro-Am gibi çeşitli uluslararası turnuvalarda önemli derecelere sahip.

Turnuvayı, amatörlerde, Nuri Conker, Johnathan Copp ve Richard Moore'dan oluşan Beko UK takımı 248 puanla (-32) ikinci, Hasan Ceylan, Sabri Yiğit ve Fikret Ünlü'den oluşan Opet takımı ise 243 puanla (-27) üçüncü olarak tamamladı.

Turnuvaya 1995'de de Open Championship'i kazanan, uzun vuruşları ile tanınan John Daly başta olmak üzere, David Howell, James Heath, Benn Barham, Robert Coles, Garrick Porteous, Pontus Widegren Garry Houston, Raymond Russell, Peter Gustafsson, Simon Wakefield, Chris Gane, Joakim Rask ve Klas Eriksson gibi dünyaca ünlü golf oyuncusu katıldı.

19. Beko Classic 2015 Turnuvası'na ev sahipliği yapan Mustafa V. Koç, Türkiye'de golf sporunun çok önemli yol kat ettiğini, hem turizm hem de spor gelişimi açısından çok büyük bir fark yarattığını vurguladı. Beko Classic Golf Turnuvası'nın da bu gelişime büyük katkı sağladığını vurgulayan Koç, "Batı ülkelerinde yakından takip edilen golf sporunun Türkiye'de de gördüğü ilginin artması ve oyuncuların sayısındaki artış büyük gurur kaynağı oldu" dedi.

PGAE CEO'su Ian Randell ise, Türkiye'nin golf sporunda büyük etkiler yaratmaya başladığını belirtti. Türkiye'nin golf sahnesinde önümüzdeki yıllarda daha da önemli gelişmelere sahne olacağını belirten Randell, "Beko Classic"in bu büyümede ve yeni sporcuların teşvik edilmesinde anahtar rol aldığını söyledi.

Bültenler / Güncel

Türkiye Antalya Avrupa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title