Gölde 305 Kilometreyi 5 Gün Sudan Çıkmadan Yüzecekler - Haberler
Haberi Paylaş

Gölde 305 Kilometreyi 5 Gün Sudan Çıkmadan Yüzecekler

AA - Güncel
Gölde 305 Kilometreyi 5 Gün Sudan Çıkmadan Yüzecekler

Kanada'da, dünyanın en büyük göllerinden Ontario Gölü’nü bir baştan bir başa yüzerek geçmeyi planlayan 5 kadının mücadelesi başladı. Yüzücüler 5 gün boyunca sudan çıkmayacak.

Kanada'da, dünyanın en büyük göllerinden Ontario Gölü'nü bir baştan bir başa yüzerek geçmeyi planlayan 5 kadının mücadelesi başladı. Yüzücüler 5 gün boyunca sudan çıkmayacak.

Kingston kenti sahillerinden sabah saatlerinde kulaç atmaya başlayan ve yaşları 18 ila 61 arasında değişen 5 kadının rekor denemesinin cumartesi günü Burlington kentindeki Spencer Smith Parkı'nda sona ermesi planlanıyor. Colleen Shields (61), Nicole Mallette (48), Samantha Whiteside (23), Rebekah Boscariol (18) ve Mona Shrairi (18) isimli 5 yüzücü 5 gün boyunca sudan çıkmayacak ve tüm ihtiyaçları gölün içinde karşılanacak.

Yüzücüler 305 kilometrelik güzergahı, kendileri için hazırlanan güvenlik kafesi içinde tamamlayacak.

Yarış öncesi konuşan Samantha Whiteside, sadece havanın ve suyun sıcak olması için dua ettiklerini söyledi. - Kanada

AA / Güncel

Ontario Kanada Sudan Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title