Haber : Gölbaşı'nda "Kadın Sağlığı" Konferansı Verildi - Haberler

Haberi Paylaş

Gölbaşı'nda "Kadın Sağlığı" Konferansı Verildi

Gölbaşı'nda 'Kadın Sağlığı' Konferansı Verildi

ADIYAMAN (AA) - Gölbaşı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneğince "Kadın Sağlığı" konulu konferans düzenlendi.

ADIYAMAN (AA) - Gölbaşı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneğince "Kadın Sağlığı" konulu konferans düzenlendi.

Belediye Konferans Salonu'nda verilen konferansta konuşan Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum bölümünde görevli Dr. Mehmet Salıcı, yaptığı konuşmada, başta meme ve rahim ağzı kanseri olmak üzere, kadınların sıklıkla karşılaştıkları sağlık sorunlarıyla ilgili bilgi verdi.

Salıcı, konuşmanın ardından katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Menopozda oluşabilecek problemler, tedavi yöntemleri ve bu dönemde kadın ve aile sağlığının yükseltilmesiyle ilgili de bilgiler veren Dr. Salıcı, kadınların toplum için çok önemli ve vazgeçilmez olduklarını kaydetti.

Dr. Begüm Murt ise çocuklarda demir eksikliğine değindi, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Program sonunda Dr. Salıcı ve Dr. Murt'a katılımlarından dolayı plaket takdim edildi.

AA / Güncel

Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title