Gelendostu İmam Hatiplilerden Koreografik Protesto - Haberler
Haberi Paylaş

Gelendostu İmam Hatiplilerden Koreografik Protesto

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Gelendostu İmam Hatiplilerden Koreografik Protesto

Isparta’nın Gelendost ilçesindeki İmam Hatip Orta Okulu ve Lise düzeyindeki yaklaşık 120 öğrenci, ABD’nin Kudüs kararına yaptıkları koreografi ile tepki gösterdiler.

Isparta'nın Gelendost ilçesindeki İmam Hatip Orta Okulu ve Lise düzeyindeki yaklaşık 120 öğrenci, ABD'nin Kudüs kararına yaptıkları koreografi ile tepki gösterdiler.

Isparta'nın Gelendost ilçesi İmam Hatip Orta Okulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına yaptıkları koreografi ile tepki gösterdiler.

Orta okul ve lise düzeyindeki yaklaşık 120 öğrencinin katıldığı etkinlik kapsamında okul bahçesine toplanan öğrenciler, insan zinciri oluşturarak bedenleriyle 'Kudüs' yazısını yazdılar. Öğrenciler daha sonra tekbir getirip, slogan atarak ABD'nin kararına tepki gösterdi.

"Müslümanlar olarak Kudüs'ü savunacağız"

Yaptıkları etkinlik ile ilgili açıklama yapan Gelendost İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Çolak, "Öğrencilerimizle beraber bu teşebbüse tepki göstermek amacıyla koreografi gösterisi düzenleyerek tepkimizi ortaya koymaya karar verdik. Müslümanlar olarak Kudüs'ü savunacağız, İsrail'in başkenti yapmayacağız" dedi. - ISPARTA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri, Gelendost, Isparta, Kudüs, Politika, Güncel, Haberler

title