Haber : Gayrimenkul Sektörüne Uzun Vadede Geniş Açılı Bakış - Haberler

Haberi Paylaş

Gayrimenkul Sektörüne Uzun Vadede Geniş Açılı Bakış

Gayrimenkul Sektörüne Uzun Vadede Geniş Açılı Bakış

GYODER'in hazırladığı "Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 Vizyonu" raporu, 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı'nda açıklanacak

2023 projeksiyonunda Türkiye gayrimenkul sektörü vizyonunu ortaya koyacak olan rapor, gerçekleştirilecek oturumla da akademisyen, bürokrat ve yabancı gözüyle masaya yatırılacak.

Sektördeki önemli gelişmelere paralel olarak, bu yıl alışılmışın dışında yepyeni bir yaklaşımla ve yepyeni bir mekanda düzenlenecek olan Gayrimenkul Zirvesi'nde, Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 vizyonu da ortaya konacak. GYODER'in hazırladığı Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 Vizyonu raporu, 12. Gayrimenkul Zirvesi'nde açıklanacak. GYODER tarafından, 10 – 11 Mayıs tarihlerinde, "Değişim – Dönüşüm – Devamlılık" teması ile İstanbul'da Hasköy İplik Fabrikası'nda düzenlenecek olan 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı, önemli katılımcıları ve ele alınacak konu başlıkları ile de Türkiye gayrimenkul sektörünün buluşma noktası olacak. Açılışını T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın yapacağı Zirve'de, iki gün boyunca gerçekleştirilecek 7 ayrı oturumda; sektörün önemli konuları, ulusal ve uluslararası önemli isimler tarafından ele alınacak.

Gayrimenkul Sektörüne Uzun Vadede Geniş Açılı Bakış

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek olan 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı'nda, Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 projeksiyonu da ilk kez açıklanacak. "Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu" olan GYODER'in hazırladığı "Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 Vizyonu" raporu, Zirve'nin ilk günündeki ikinci oturum öncesinde açıklanacak. GYODER Yönetim Kurulu Üyeleri Neşecan Çekici ve Cansel Turgut Yazıcı'nın gerçekleştireceği sunumda, Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 vizyonu alternatifli senaryolarla ortaya konacak. Sunumun ardından gerçekleştirilecek "Geleceği Yapılandırmak: 2023 Vizyonunda Gayrimenkul Sektörü" başlıklı ikinci oturumda ise; İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Mete Saraçoğlu, Affordable Housing Institute Kurucu Başkanı David Smith ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 projeksiyonunu değerlendirecekler.

2023'teki Türkiye gayrimenkul sektörünü ortaya koyacak

Türkiye'nin ekonomik, demografik ve sosyal gelişmeleri göz önünde bulundurularak hazırlanan 90 sayfalık rapor, 4 ana bölümden oluşuyor. Raporun ilk bölümünde; gayrimenkul sektöründe belirleyici olan ekonomik ve sosyal göstergelere ilişkin öngörüler, farklı senaryolar ile ortaya konuluyor. Gayrimenkul sektörüne ilişkin öngörüler ise iki grup altında ele alıyor. Konut sektörü ve piyasalar için öngörüler, raporun ikinci bölümünü oluşturuyor. Alışveriş merkezleri, ofisler, oteller ve lojistik alanlardan oluşan ticari gayrimenkullere ise raporun üçüncü bölümünde değiniliyor. Raporun son bölümünde ise; gayrimenkul sektörü için gelişme vizyonu ortaya konuyor.

12'nci Gayrimenkul Zirvesi'nde; "Geleceği Yapılandırmak: 2023 Vizyonunda Gayrimenkul Sektörü"nün yanı sıra "Yaşamda Dün, Bugün, Yarın: Kentsel Dönüşüm", "Değişen Yaşamlar, Dönüşen Kentler: Dünya Uygulamaları", "İstanbul Finans Merkezi", "Uluslararası Yatırımcılar Neden Türkiye'yi Tercih Ediyor?", "Gayrimenkul Sektöründe Pazarlama ve Satışta Nasıl Yenilikçi Olunur", "STK'lar Gayrimenkul Sektörünü Mercek Altına Alıyor" başlıklı oturumlarda, yerli ve yabancı birçok önemli isim bilgi paylaşımında bulunacak, Türkiye gayrimenkul sektörü tüm açılardan ele alınacak.

Bültenler / Güncel

Türkiye Hasköy Güncel Haberler

title