Haberi Paylaş

Gambiya'da kereste ihracatı yasaklandı

Gambiya'da kereste ihracatı yasaklandı

Güncel Haberler

Batı Afrika ülkelerinden Gambiya'da, yasa dışı ağaç kesimiyle mücadele için kereste ihracatı yasaklandı.

Batı Afrika ülkelerinden Gambiya'da, yasa dışı ağaç kesimiyle mücadele için kereste ihracatı yasaklandı.

Ulusal basındaki haberlere göre, hükumet tarafından yapılan açıklamada, ülkede kereste ihracatını yasaklandığı ve tüm kereste ihracat lisansları da kalıcı olarak iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, yasağın derhal yürürlüğe girdiği ve liman yetkililerine herhangi bir gemiye kereste kütükleri yüklemeyi reddetme talimatı verildiği kaydedildi.

Gül ağacının kesilmesi ve ithalatının da yasaklandığı ifade edilen açıklamada, ülkede rastgele konteyner aramalarının da yapılacağı aktarıldı.

Gambiya 10 yıldan fazla süredir gül ağacı kaçakçılığıyla mücadele ediyor

Gambiya, komşu ülkeleri Senegal ve Gine Bissau ile birlikte, Çin'de mobilya için değerli olduğu belirtilen gül ağacının kaçakçılığıyla 10 yıldan fazla bir süredir mücadele ediyor.

Ülkede 2012'da Batı Afrika gül ağacının neslinin tükenmek üzere olduğunun ilan edilmesine rağmen, Gambiya, Çin'e bu türün en büyük ihracatçılarından biri olmaya devam ediyor.

Başkan Adama Barrow, 2017'de göreve geldiğinde gül ağacı kaçakçılığına karşı önlemler aldı, ancak tam bir ihracat yasağı getirmemişti.

Batı Afrika İhracat Gambiya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title