Haber : Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Kırıkkale / Niğde / Bingöl / - Haberler

Haberi Paylaş

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Kırıkkale / Niğde / Bingöl /

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Türk'ün Türk'ten, Müslüman'ın da Müslüman'dan başka dostu olmladığını ifade etti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Türk'ün Türk'ten, Müslüman'ın da Müslüman'dan başka dostu olmladığını ifade etti.

Ataş, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Başkanı Mürsel Akçay ve beraberindekilerle Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşları ziyaret etti.

Burada konuşan Ataş, 15 Temmuz gecesi asker kıyafeti giymek suretiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisine sızmış birtakım çetelerce darbe girişiminde bulunulduğunu hatırlattı.

Türkiye'nin önünü kesmeye çalışanların bu ülkenin insanı olmayacağını vurgulayan Ataş, şöyle konuştu:

"Bu millete karşı milletin silahını doğrultanlar, bu ülkenin kanını taşıyan insanlar olamaz. Onlar, olsalar olsalar ancak canilerdir, ahlaksızlardır, namussuzlardır. Aslında darbe girişiminin altında yatan asıl hesap, bu ülkeyi işgal hesabıdır. Türkiye'yi bu coğrafyadan silme hesabıdır. Buna milletimiz müsaade etmedi. Bu onurlu duruşun 17'nci gününde akşamları mesaiye gider gibi meydanları dolduran milyonlar, sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutmak suretiyle ülkemizin geleceğine yönelik karanlık planları boşa çıkarma gayretinde. Burada her siyasi görüşten insanlar var. Her dilden, dinden, ırktan insanlarımız var."

Ataş, demokrasi nöbetlerinin insanları birbirine kenetlediğini ve insanların sadece vatan, bayrak ve ortak değerler için meydanlarda olduğunu vurguladı.

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu milletin neferi ve ümidi, bu ümmetin nefesi olduğunu dile getiren Ataş, şunları kaydetti:

"Bu ümmetin nefesini kesmek istediler. Mazlum milletlere kol kanat geren bir lider olduğu için hazmedemediler. Son günlerdeki tutumlarını görüyorsunuz. Demokrasiyi, insan haklarını dillerinden düşürmeyen Avrupa ülkelerinin tutumlarını görüyorsunuz. Dün, Almanya'nın Köln şehrinde demokrasi mitingi yaptık. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın telefon ve uydu üzerinden konuşmasına bile tahammül edemediler. Dostlukları, demokrasi anlayışları işte bu kadar. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur bunu bilmemiz lazım. Müslüman'ın Müslüman'dan başka dostu yoktur, bunu böyle bilmemiz lazım. Birbirimize bu meydanlarda siyasi parti farkı gözetmeksizin ortak değerlerimiz için nasıl kenetlendiysek geleceğe doğru bu kenetlenmemizi daha da pekiştirerek bu yolculuğumuzu sürdürmeye mecburuz. Düşmanlarımızın planlarını, hesaplarını hep birlikte boşa çıkarmaya mecburuz ve mahkumuz. Allah, birliğimizi ve beraberliğimizi, aramazdaki muhabbetimizi bozmasın."

Niğde Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, demokrasi nöbetine devam etti.

Programda, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, Güzel Sanatlar Lisesi müzik grubu konser verdi.

Niğde Belediye Başkanlığınca 4 bin kişilik pilav, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğince helva dağıtıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Fatih Balcı, AA muhabirine, milli iradeye sahip çıktıklarını belirterek, "Bugün milli iradenin gücünün gösterildiği 18. gündeyiz. Standımızı kurduk, burada vatandaşların kan şekerine bakacağız, tansiyonunu ölçeceğiz. Değişik aktivitelerle meydanlarda olacağız inşallah. Halkımızı standımıza bekliyoruz." dedi.

Balcı ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, vatandaşlara pilav ve helva ikram etti.

Bingöl'de Genç Caddesi'nde ellerindeki Türk bayraklarıyla toplana vatandaşların demokrasi nöbeti sürüyor.

Bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda 6 polis memurunun şehit olması nedeniyle buruk başlayan nöbette, şehit polisler için program düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, mevlit okundu, salavatlar getirildi, şehitler için dua okundu.

Kayseri'de, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, darbe girişiminde bulunan FETÖ aleyhine slogan attı. Vatandaşlar, hazırladıkları pankartlarla darbe girişimi protesto etti. İlahiyatçı yazar Mehmet Fatih Çıtlak, etkinlikte konuşma yaptı, sanatçı Sedat Uçan da sevilen parçalarını seslendirdi.

Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla korna çalıp konvoy oluşturan sürücüler de demokrasi nöbeti tutanlara destek verdi.

AA / Güncel

Mustafa Ataş Kırıkkale AK Parti Niğde Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title