Haber : Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Haberler

Haberi Paylaş

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Kayseri, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Niğde'de vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü.

Kayseri, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Niğde'de vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü.

Kayseri'de, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, darbe girişiminde bulunan FETÖ aleyhine slogan attı. Vatandaşlar, hazırladıkları pankartlarla darbe girişimi protesto etti. İlahiyatçı yazar Mehmet Fatih Çıtlak, etkinlikte konuşma yaptı, sanatçı Sedat Uçan da sevilen parçalarını seslendirdi.

Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla korna çalıp konvoy oluşturan sürücüler de demokrasi nöbeti tutanlara destek verdi.

Yozgat

Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi.

Programda, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu. Sivil toplum kuruluşları, vatandaşlara çay, süt ve çorba ikramında bulundu.

Kırşehir

Kırşehir Cacabey Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini protesto etti, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından şehitler için dua edildi.

Meydandaki vatandaşlara kentteki resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarınca yemek, çay ve su ikramında bulunuldu.

Kırşehir Belediyesi mehter takımının seslendirdiği kahramanlık marşlarına vatandaşlar eşlik etti.

Nevşehir

Nevşehir'de vatandaşlar, darbe girişimini protesto için Diriliş Meydanı'nda bir araya geldi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran binlerce kişi, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Darbeciler halka hesap verecek" şeklinde slogan attı.

Meydana kurulan dev ekrandan 15 Temmuz gecesi yaşananların görüntüsü yansıtıldı, Nevşehir Belediyesi Mehter Takımı marşlar seslendirdi, semazenler gösteri sundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, telekonferansla meydana bağlanarak vatandaşlara hitap etti.

Din görevlileri Kur'an-ı Kerim okudu, belediye görevlilerince kumanya ve su dağıtıldı.

Sivas

Sivas'ta kent meydanında toplanan binlerce vatandaş, demokrasi nöbetine devam etti.

Ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla akşam saatlerinde Valilik önünde toplananlar, şehitler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşını okudu.

Daha sonra Kur'an-ı Kerim okunan ve dua edilen programda, sık sık FETÖ aleyhine sloganlar atıldı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunuldu.

Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, burada yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine yuvalanmış asker görünümlü azınlık bir grup terörist tarafından darbe girişimine kalkışılarak milletin iradesine ipotek konulmak istendiğini söyledi.

Tek yürek olan aziz Türk halkının darbe girişimini püskürtmeyi başardığını anımsatan Özata, "Helikopterle, uçaklarla bombalanan, silahlarla taranan ve tanklarla ezilen milletin kahraman evlatları adeta etten duvar örerek darbecilere geçit vermemiştir." dedi.

Demokrasiye sahip çıkan Sivas halkına teşekkür eden Özata, yaşanan olaylarda şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.

AK Parti Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Habip Soluk, demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara teşekkür etti.

-Niğde

Niğde Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, demokrasi nöbetine devam etti.

Programda, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, Güzel Sanatlar Lisesi müzik grubu konser verdi.

Niğde Belediye Başkanlığınca 4 bin kişilik pilav, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğince helva dağıtıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Fatih Balcı, AA muhabirine, milli iradeye sahip çıktıklarını belirterek, "Bugün milli iradenin gücünün gösterildiği 18. gündeyiz. Standımızı kurduk, burada vatandaşların kan şekerine bakacağız, tansiyonunu ölçeceğiz. Değişik aktivitelerle meydanlarda olacağız inşallah. Halkımızı standımıza bekliyoruz." dedi.

Balcı ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, vatandaşlara pilav ve helva ikram etti.

AA / Güncel

Kırşehir Kayseri Yozgat Sivas Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title