Haberler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Abone Ol

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, milletin ulusal çıkarlarına, ülkenin demokratik yapısına ve hukukun egemenliğine karşı yapılan darbe girişimine hep birlikte karşı duracaklarını bildirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, milletin ulusal çıkarlarına, ülkenin demokratik yapısına ve hukukun egemenliğine karşı yapılan darbe girişimine hep birlikte karşı duracaklarını bildirdi.

Erdenay, TBF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başarısız darbe girişiminin demokratik yollarla göreve gelmiş cumhurbaşkanını ve hükümeti devirmeye yönelik yapıldığını kaydederek, "Gün, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma günüdür." ifadesini kullandı.

Darbe girişiminin, demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini ve amacın halkın iradesini teslim almak olduğunu vurgulayan Erdenay, şunları aktardı:

"Millet iradesini temsil eden TBMM'nin bombalandığı, halkın üzerine kurşun yağdırıldığı, sivil insanların hedef alındığı demokrasi tarihimizin en utanç verici darbe girişimini yaşatan bu hainlere, yaptıklarının karşılığı yine aziz milletimiz tarafından verilmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve 160'tan fazla milli formayla ülkemi temsil eden bir sporcu olarak da alçak darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."

Kaynak: AA / Güncel

Harun Erdenay Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (116. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (353. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (2 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 2 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor? CAN GÜRZAP NEDEN ÖLDÜ, ne zaman öldü? Can Gürzap kimdir, kaç yaşında, nereli, hastalığı neydi? 3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek?
title