Haberler

Fatma Nur, kardeşinin kemik iliği bağışı ile hayata tutundu

Güncelleme:

Fatma Nur, kardeşinin kemik iliği bağışı ile hayata tutunduKAYSERİ Kayseri'de lösemi teşhisi konulan 22 yaşındaki Fatma Nur Koçyiğit, allojonik kemik iliği nakli yöntemi ile kardeşinin bağışladığı kemik iliği ile hayata tutundu.

Fatma Nur, kardeşinin kemik iliği bağışı ile hayata tutundu

KAYSERİ Kayseri'de lösemi teşhisi konulan 22 yaşındaki Fatma Nur Koçyiğit, allojonik kemik iliği nakli yöntemi ile kardeşinin bağışladığı kemik iliği ile hayata tutundu.

Kayseri'de yaşayan Fatma Nur Koçyiğit'e halsizlik şikayetiyle başvurduğu Kayseri Şehir Hastanesi'nde lösemi teşhisi konuldu. Kayseri Şehir Hastanesi Kemik İliği Nakli Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Serdal Korkmaz tarafından tedavisine başlanan Fatma Nur'un donörü erkek kardeşi oldu. Kardeşinin bağışladığı kök hücre ile yeniden hayata tutunan Koçyiğit, yetkililere teşekkür etti.

Fatma Nur Koçyiğit, "Beş aydır çok halsizdim. Doktorum Prof. Dr. Serdal Korkmaz'a geldim. Serdal hocam lösemi hastası olduğumu söyledi ve tedaviye başladım. Serdal hocam ve ekibi çok iyiler, başarılarının devamını dilerim. Onlar başaracağıma beni inandırdılar ve onların sayesinde başardım. Onların sayesinde bu hastalığı yendim. Kendilerini çok seviyorum, çok teşekkür ediyorum. Ayrıca buradan beni dinleyen herkese şunu söylemek istiyorum; kesinlikle uygun kişiler kemik iliği donörü olsunlar. Bu çok önemli. Bir donör bir yaşam demek. Yaşamak için umut bekleyen herkese umut olsunlar. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Başarılı nakiller ile yolumuza devam edeceğiz"

Hastaya kemik iliği naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Serdal Korkmaz da, "Bildiğiniz üzere 2021 ocak ayında ünitemizi açtık ve bu süre içinde birçok başarılı nakil gerçekleştirdik. Daha önceki nakillerde hastanın kemik iliğini kendisinden alıp yine hastanın kendisine vermiştik. Fakat şu anda Fatma Nur' a uyumlu olan kardeşinden kemik iliğini alıp Fatma Nur'a naklettik. Bu da bir tedavi yöntemi ve biz buna 'allojenik kök hücre nakli diyoruz. Bugün bu yöntemin ilkini gerçekleştirdik ve sizlerle paylaşmak istedik. Ben ekibime ve idaremize şimdiye kadar vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ekibimi sizlerin huzurunda alkışlamak istiyorum. Şimdiye kadar İlhami hocamın ve Emin hocamın çok desteğini gördük. Bu ünitenin bu hale gelmesinde katkıları çok büyük sağ olsunlar. Biz başarılı nakillerle yolumuza devam edeceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay ise, "Hastanemizde allojenik kemik iliği nakli gerçekleşti. Bu uzun soluklu bir süreçti. Fatma'ya sabrından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Serdal hocamın ve ekibinin özverili çalışmalarıyla gerçekleştirilen bu nakil başarıyla sonuçlandı. Bundan sonra bunun arkası da gelecektir. Çünkü hocam o kadar gayretle bu işe sarıldı ki; kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Hastane olarak zaten hem şehre hem bölgeye hizmet veriyoruz. Tüm hastalarımıza şifa olsun diye elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz" " diye konuştu.

"Her şey çabayla oluyor"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Çelik de, "Hakikaten gurur duyuyoruz. Bu üniteyi kurmak, geliştirmek çok zamanımızı aldı, çok çabaladık. Her şey çabayla çalışmayla oluyor. Bugünleri de gördük şükürler olsun. Hakikaten bu ekibin liderliğini yaparak hastanemiz adına büyük bir katkı sundu ve bu çok daha ileriye gidecek buna inanıyoruz. Hep beraber çalışmaya birbirimize destek olmaya ve hastalarımıza ümit olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Serdal hocam başta olmak üzere, her konuda emeği olan kan merkezi kalite sorumluları, hemşire arkadaşlarım ve hastalarımızın her türlü bakım sorumluluğunu alan hastalarımızın annesi hemşire arkadaşlarımıza, sonsuz teşekkür ediyorum. Hep birlikte ekip olarak bu günlere geldik. Serdal hocamın şahsında diğer hekim arkadaşlarımı, ekibini ve başhekim beyi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmamız gerekiyor. Her şey ülkemiz için, her şey kendi insanımız için. Sevgili kardeşimize de geçmiş olsun diyorum, en güzel duyguları o anlattı bize. Onu böyle tedavi edilmiş görmek, mutlu, sağlıklı görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Bu konuda yol almaya devam edeceğiz saygılar sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Şehir Hastanesi Kayseri Lösemi Yerel Güncel Haberler

Biden'ın çekilme kararıyla ilgili bomba iddia: Danışmanlarının bile haberi yoktu, sosyal medyadan öğrendiler

Biden'ın çekilme kararıyla ilgili bomba iddia: Danışmanlarının bile haberi yoktu, sosyal medyadan öğrendiler

Obama da aralarında! Biden'ın yerine aday gösterdiği Kamala'ya kritik isimlerden destek çıkmadı

Obama da aralarında! Biden'ın yerine aday gösterdiği Kamala'ya kritik isimlerden destek çıkmadı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Bakmadan Geçme

LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI! LGS yerleştirme sonuçlarına nereden bakılır? Sorgulama ekranı! Celal Şengör ne dedi? Türkiye'nin geleceği tehlikede mi? Celal Şengör kimdir, nereli, kaç yaşında? 22 TEMMUZ GÜNCEL ALTIN FİYATLARI | Bugün gram altın, çeyrek altın, tam altın ne kadar? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Temmuz ayı MB faiz kararı ne olur? 2024 Lise taban puanları ve boş kontenjanlar açıklandı mı? Lise 1. ve 2. nakil tercihleri ne zaman alınacak? BİM AKTÜEL KATALOĞU 22-25 TEMMUZ YAYINLANDI | BİM'e elektrikli bisiklet ve scooter geldi mi? BİM'e gelecek ürünler ve BİM fiyat listesi! meb.gov.tr LGS yerleştirme sonuçları! LGS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS TERCİH SONUÇLARI açıklandı mı? LGS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sandık Kokusu Bora kim? Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? Okullar ne zaman açılacak? İlköğretim, Ortaokul, Lise 2024-2025 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak? Kabine Toplantısı ne zaman? Bu hafta Kabine Toplantısı yapılacak mı? Kabine Toplantısının gündeminde ne var? LGS 2024 TERCİH SONUÇ EKRANI | LGS tercih sonuçları açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak? Dct Trading halka arz oldu mu? Dct Trading katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor? Resmi Gazete bugün (22 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! BUGÜN HAVA NASIL? 22 Temmuz hava durumu | Bugün İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa hava nasıl olacak?
Ağrı Dağı'nda kaybolan 2 kişinin cansız bedeni bulundu

Ağrı Dağı'nda kaybolan 2 kişinin cansız bedeni bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title