Haber : Expo'nun 64'üncü Ünlüsü, Rumen Sina - Haberler

Haberi Paylaş

Expo'nun 64'üncü Ünlüsü, Rumen Sina

Expo'nun 64'üncü Ünlüsü, Rumen Sina

Rumen Akcent Grubu'nun solisti Adrian Sina, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki ünlüler ormanına ağaç diken 64'üncü ünlü oldu.

Rumen Akcent Grubu'nun solisti Adrian Sina, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki ünlüler ormanına ağaç diken 64'üncü ünlü oldu. EXPO 2016 Antalya proje sunumunu izleyip alanı gezen Rumen şarkıcı, "Gelecekte olduğumuzu düşünüyorum" yorumunu yaptı. EXPO 2016 Antalya'da sergi alanına ünlüler tarafından farklı noktalara dikilen ağaç sayısı 100'ü geçerken, projeye destek veren Romanyalı Akcent Grubu'nun solisti Adrian Sina 64'üncü ünlü oldu. EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın davetini kabul edip Aksu İlçesi'ndeki sergi alanına gelen Rumen şarkıcıya, proje sunumu yapıldı. 'Sanal Gerçeklik' gözlüğü ile alanı gören şarkıcı, şaşkınlığını gizleyemedi.Daha sonra sergi alanına geçen şarkıcı, kendisi için ayrılan salon çamına kürekle toprak attı, isim künyesini taktı. Can suyu da veren Adrian Sina, "Gelecekte olduğumuzu düşünüyorum. Bu çok büyük bir proje" derken, "Ben de ağaç dikerek bu projenin bir parçası olduğum için çok mutluyum. 23 Nisan'da açılışın olacağı günü bekliyorum" dedi. Kendi evinde de ağaç diktiğini, ancak böylesine bir projede ilk kez ağaç diktiğine vurgu yapan 4 çocuk babası şarkıcı şunları söyledi:

"Türkiye'ye ve Antalya'ya sıklıkla geliyorum. Bu nedenle 23 Nisan'da da gelip ağacımı göreceğim. Belki gelecekte çocuklarımı da getiririm. Bütün alan çok güzel. Antalya'da deniz ve oteller zaten çok güzel. Yazları genellikle buradayım. Projeyi ve projenin temasını çok beğendim. Çocuk adası da en beğendiğim yerlerden birisi oldu."

Kameralara dönen Sina, "Bayanlar ve baylar, lütfen 23 Nisan'da buraya gelin, burada olun. Geleceğin projesini burada göreceksiniz: EXPO. Burada görüşmek üzere" çağrısında bulundu.

ÜNLÜLERDEN 7 AYDA 100'DEN FAZLA AĞAÇ

EXPO 2016 Antalya'nın ünlüler ormanına ilk desteği bu yılın mayıs ayında sergi alanına 'süs armudu' dikerek Mustafa Ceceli verdi. Murat Dalkılıç, Hande Yener'in yanı sıra Gripin, Zakkum, Bulutsuzluk Özlemi gibi gruplar, Sean Paul, Alexandra Stan, İnna gibi dünyaca tanınan sanatçılar da alana ağaç dikti. Yüzüklerin Efendisi'nde Frodo'yu canlandıran Elijah Wood, şarkılarıyla dünya listelerini alt üst eden Brianna gibi sanatçılar, Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu, ünlü orkestra şefi Gürer Aykal alana ağaç diken ünlüler arasında yer aldı. Mayıs ayından itibaren 7 ay içerisinde alana ünlüler tarafından 100'den fazla ağaç dikildi.

LİDERLERİN EŞLERİNDEN BARIŞ VE DOSTLUK ORMANI

Gazeteciler, spor adamları ve politikacıların yanı sıra G20 Zirvesi için Antalya'ya gelen devlet ve hükümet başkanlarının eşleri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde sergi alanına ağaç dikti. Doğu çınarı, çitlembik, kauçuk, gülibrişim albizia, manolya gibi türler, ünlüler tarafından sergi alanına dikilen ağaçlar arasında ilk sırada yer alıyor. Proje kapsamında 1121 bin dönümlük alana 25 bin ağaç dikilmesi hedeflenirken, bugüne kadar 22 bin 108 ağaç dikildi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

23 Nisan Antalya Sina Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title