Haberler

Expo 2016 Antalya'ya Doğru

Abone Ol

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, EXPO 2016 Antalya sergi alanınında incelemelerde bulunarak, söz konusu alanın muhteşem bir eser olarak gelecek nesillere bırakılacağını söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, EXPO 2016 Antalya sergi alanınında incelemelerde bulunarak, söz konusu alanın muhteşem bir eser olarak gelecek nesillere bırakılacağını söyledi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, "Çiçek ve Çocuk" temasıyla 22 Nisan akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak olan EXPO 2016 Antalya sergi alanında çalışmalar sürdürülüyor.

Bu kapsamda Antalya'ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ile Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı EXPO 2016 Antalya alanını ziyaret etti.

Aksu ilçesindeki bin 121 dönümlük sergi alanınında incelemelerde bulunan Öztürk, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ülke bahçeleri, kongre merkezi, EXPO Kulesi ve bitki heykellerini inceleyen Öztürk, Türkiye'nin en büyük oditoryumuna sahip kongre merkezini gezdi.

Öztürk, "EXPO 2016 Antalya alanı muhteşem bir kalıcı eser olarak gelecek nesillere bırakılacak. Kongre merkezi muhteşem olmuş. Herkesin emeğine sağlık" ifadesini kullandı.

Güvenlik tedbirleri için protokol imzalandı

Öte yandan, EXPO 2016 güvenlik tedbirleri için Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ile EXPO Genel Sekreteri Kazım Aydın arasında protokol imzalandı.

EXPO 2016 kapsamında birçok ülkeye ev sahipliği yapacak Antalya'da, Emniyet Müdürlüğü tarafından gerek güvenlik tedbirleri alınarak, meydana gelebilecek muhtemel olaylara etkili bir şekilde müdahale edilebilecek.

Bu kapsamda, Tonbul ile Aydın, EXPO 2016 Antalya Ajansı Sergi alanında güvenlik kamera görüntülerinin MOBESE sistemine görüntü aktarımını sağlayan protokolü imzaladı.

Kaynak: AA / Güncel

Sebahattin Öztürk Kazım Aydın Türkiye Antalya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title