SPOR Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Kapadokya'da - Haberler
Haberi Paylaş

SPOR Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Kapadokya'da

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

SPOR Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Kapadokya'daAhmet KORKMAZERNEVŞEHİR(DHA) - Almanya'nın Tübingen kentinden 9 Mayıs'ta yola çıkan Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi, 1 gün mola verdikleri Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinden...

SPOR Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Kapadokya'da

Ahmet KORKMAZERNEVŞEHİR(DHA) - Almanya'nın Tübingen kentinden 9 Mayıs'ta yola çıkan Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi, 1 gün mola verdikleri Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinden Ürdün'e uğurlandı.

Almanya'nın Tübingen kentinden yola çıkan Europa-OrientDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi, Kapadokya bölgesine ulaştı. 1 gün Kapadokya'da mola veren ralliciler, bölgeyi gezdi. 1 günlük molanın ardından ralliciler, Ürdün'e gitmek üzere yola çıktı. Rallicileri uğurlayan Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, 16'ncısı düzenlenen bu ralliye pandemi döneminde ara verilmişti. Yeniden yabancı misafirlerimizi ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bu etkinlikte bir yarıştan ziyade kültürler arası işbirliği var. Doğuyu batıya, batıyı doğuya bağlayan yer burası Anadolu'dayız ve kendilerini ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz diye konuştu.

Ralli organizatörü Nadir Serin ise Almanya'da yola çıkıp Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan'dan geçerek Türkiye'ye geldik. Aramızda Türkiye'ye ilk defa gelenler var. Kapadokya'yı herkes biliyordur ama fotoğraftan değil de birebir çıplak gözle görmek daha çok hoşlarına gitmiştir. 16'ncısını yaptığımız bu rallide gelenek olarak araçları bitiş noktasına bağışlıyoruz. Sosyal proje kapsamında araçları Ürdün'deki Suriyeli mültecilere bağışlayıp uçakla geri döneceğiz. Biraz masraflı belki ama bu işin zevki ve tadı da burada ifadelerini kullandı. (DHA)

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Spor Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title