Haberler

Eskil ilçesinde eTwinning projesiyle öğrenciler kültürel mirası öğreniyor

Abone Ol

Aksaray'ın Eskil ilçesindeki Kökez İlkokulunda hazırlanan eTwinning projesiyle öğrenciler kültürel mirası öğreniyor.

Aksaray'ın Eskil ilçesindeki Kökez İlkokulunda hazırlanan eTwinning projesiyle öğrenciler kültürel mirası öğreniyor.

Proje ile Kapadokya, Göbekli Tepe, Petra Antik Kenti, Çin Seddi, Koleyzum ve Tac Mahal gibi tarihi ve kültürel mirası öğrenen öğrenciler ayrıca ülkelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi oluyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kılıçer, AA muhabirine, proje sayesinde öğrencilerin dünya kültürel mirası hakkında detaylı bilgiye ulaştığını söyledi.

Köy okulunun böyle bir proje yürütmesini desteklendiği belirten Kılıçer, projede emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve öğrencileri kutladığını kaydetti.

Proje yürütücüsü öğretmen Özgür Ercek ise kültürel mirasın, geçmiş kuşaklardan kalan ve korunarak gelecek nesillere aktarılan, evrensel değerlere sahip, insanlık tarihinin bir dönemini temsil eden tarihi değerler olduğunu anlattı.

Bu projede amaçlarının 4-11 yaş arası öğrencilerin evrensel kültürel mirasa farkındalığını artırmak olduğunu vurgulayan Ercek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: AA / Güncel

Çin Seddi Kapadokya Hisarcık Aksaray Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title