Esirleri Öldürmedik Besledik - Haberler
Haberi Paylaş

Esirleri Öldürmedik Besledik

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Esirleri Öldürmedik Besledik

Atilla Olgaç'ın Kıbrıs'ta Esir Bir Yunan Askerini Öldürdüğüne Yönelik Sözleri Üzerine Başlayan Tartışmaya 20 Temmuz 1974 Cumartesi Günü Saat 09.00'da Ç -104 Çıkarma Gemisiyle Kıbrıs'a Denizden İlk Çıkan Türk Birliğinde Sıhhiye Subayı Olarak Yer Alan Eczacı Asteğmen Mahmut Emirmahmutoğlu da Katıldı.

ATİLLA Olgaç’ın Kıbrıs’ta esir bir Yunan askerini öldürdüğüne yönelik sözleri üzerine başlayan tartışmaya 20 Temmuz 1974 Cumartesi günü saat 09.00’da Ç-104 çıkarma gemisiyle Kıbrıs’a denizden ilk çıkan Türk birliğinde Sıhhiye subayı olarak yer alan Eczacı Asteğmen Mahmut Emirmahmutoğlu da katıldı. Emirmahmutoğlu, o günlerle ilgili şunları anlattı: "Kıbrıs’ta çok fazla esir alınmadı. Girne’ye girdiğimizde yaşlı kadınlar dışında kimse kalmamıştı. Çok az sayıdaki esirleri de öldürmek bir yana en iyi şekilde besledik. Kıbrıs’ta dokuz buçuk ay kaldım. Subaylarımız asla ’Esir öldürün’ emri vermedi, aksine ’esirlere iyi bakın’ diyorlardı."

Demirören Haber Ajansı / Güncel

, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title