Haber : Erzurum'da "Doğaya Açılan Minik Eller Projesi"nin açılışı yapıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Erzurum'da "Doğaya Açılan Minik Eller Projesi"nin açılışı yapıldı

Erzurum'da 'Doğaya Açılan Minik Eller Projesi'nin açılışı yapıldı

Erzurum'da Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği "Doğaya Açılan Minik Eller Projesi"nin açılışı gerçekleşti.

Erzurum'da Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği "Doğaya Açılan Minik Eller Projesi"nin açılışı gerçekleşti.

Gençlik Projeleri Destek Programı 2019 kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve yürütücülüğünü Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Esringü'nün yaptığı projenin tanıtım toplantısı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özer, burada yaptığı konuşmada, üniversite olarak toplumsal duyarlılık projelerine her zaman destek verdiklerini söyledi.

Toplumsal duyarlılık projelerinde 2019 yılında yapılan 475 projeyle Atatürk Üniversitesinin Türkiye genelinde birinci olduğunu belirten Özer, salgın nedeniyle projelere bir süre ara verdiklerini aktardı.

Özer, 2021 yılında yaptıkları 1200'ün üzerinde projeyle de yine ilk sıralarda yer almayı hedeflediklerini kaydetti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş da projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Aslıhan Esringü ise projeye salgın nedeniyle bir süre ara verdiklerini ve 14 Şubat itibarıyla proje faaliyetlerine başladıklarını anlattı.

Projenin hedef kitlesinin Nenehatun Çocuk Evleri Sitesinde bulunan 7-12 yaş aralığındaki 25 çocuktan oluştuğunu belirten Esringü,"Projeyle hedef kitledeki çocuklara doğayı sevdirici oyunlar oynatarak, çeşitli eğitimler verip çevrenin korunması, çevre dostu davranışların geliştirilmesine destek olmayı amaçlıyoruz." diye konuştu.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Atatürk Üniversitesi gençlik Erzurum Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title