Ergani'de 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' - Haberler
Haberi Paylaş

Ergani'de 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var'

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Ergani'de 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var'

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde her sınıfın bir yetim kardeşi olacak.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen'in birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde her sınıfın bir yetim kardeşi olacak.

Proje ile ilgili bilgi veren Eğitim-Bir-Sen Ergani Şube Başkanı Cihan Selçuk, "Geçen sene uygulamaya başladığımız projede Ergani genelinde 70 yetim kardeşimize ulaştık. Proje kapsamında her sınıf için okullara kumbara bırakıyoruz. Proje süresince kumbarada biriken tutarı aylık olarak belirlediğimiz yetim kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Amacımız din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bütün yetimlere ulaşmak ve onların kimsesizliğinden faydalanmak isteyen kötü niyetli çevreleri onlardan uzak tutmak. Resulullah da yetimdi ve yetimler bize Allah'ın emanetidir. Onlara yapılan yardım, cennete yapılan bir yatırımdır" dedi. - DİYARBAKIR

İhlas Haber Ajansı / Güncel

İnsani Yardım Vakfı, Eğitim Bir Sen, Diyarbakır, Ergani, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title