İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: GÖMÜLÜ TERÖRİST CESEDİ, SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ - Haberler
Haberi Paylaş

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: GÖMÜLÜ TERÖRİST CESEDİ, SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca, Eren Abluka 7 Operasyonu kapsamında Tunceli'de gömülü 1 terörist cesedi, çok miktarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği açıklandı.

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca, Eren Abluka 7 Operasyonu kapsamında Tunceli'de gömülü 1 terörist cesedi, çok miktarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği açıklandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Eren Abluka 7 Operasyonları kapsamında; İl Jandarma Komutanlığı'nca Hozat ilçesi Aliboğazı bölgesinde bugün icra edilen operasyonda, toprağa gömülü olarak 1 terörist cesedi, 1500 kilogram amonyum nitrat, 6 adet el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği, 2 adet AK-47 (Kalaşnikov) piyade tüfeği, 1 adet havan mühimmatı, 2 adet el bombası, 2 adet TS 50 mayın, 6 adet RPG-7B harp başlığı ve sevk fişeği, 5 adet dranagonov kanas keskin nişancı tüfeği şarjörü, 1 adet dranagonov kanas keskin nişancı tüfeği dipçiği ve dürbünü, 10 adet AK-47 piyade tüfeği kütüklüğü, 3 bin 200 adet çeşitli çaplarda fişek, 1 adet akü, 1 adet güneş paneli, 2 bin metre elektrik kablosu, 20 adet pil ile çok sayıda sağlık ve yaşam malzemesi ele geçirildi" ifadelerine yer verildi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title