Haberi Paylaş

Koç ve Ohio'nun 'Seçim Güvenirliliği' Anketi Erdoğan'ı Kızdırdı

Koç ve Ohio Üniversitelerinin işbirliğiyle yapılan ve seçimlere güvenin yüzde 48'e düştüğü sonucuna ulaşan araştırmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki geldi.

Almanya'nın Karlsruhe ve Belçika'nın Hasselt kentlerinde gurbetçilerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa çıkarmasından memnun ayrıldı.

Dönüş yolunda gezisini izleyen gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan kamuoyuna yansıyan, Koç ve Ohio Üniversitelerinin işbirliğiyle yapılan ve seçimlere güvenin yüzde 48'e düştüğü sonucuna ulaşan araştırmaya tepki gösterdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri:

"DERTLERİ GÖLGE DÜŞÜRMEK"

"Halkın seçim sonuçlarına güvenmediği iddiaları için çok saçma. Muhtemelen neticeyi şimdiden görenler, "Nasıl şaibe düşürebiliriz" gayreti içinde. Nitekim AGİT temsilcilerine de benzer şeyler söylemişler. Dertleri şimdiden seçime gölge düşürmek. Mazbatalar, tutanaklar ortada olduktan sonra şaibe karıştırma girişimlerinin hiçbiri tutmaz.

"SEÇİMDE REKOR KIRILIR"

Sandık güvenliği için tüm tedbirler alındı. Bir de partilerin sandıklara sahip çıkması gerekiyor. Her halükarda milletimizin demokratik hakkını kullanması lazım. İnanıyorum ki, çok yüksek bir katılımla Cumhuriyet tarihindeki en büyük seçime katılım rekoru kırılacaktır."

Haberler.Com - Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Karlsruhe Almanya Ohio Politika Güncel Haberler

title