Muğla'da zabıta ekipleri marketlerde etiket denetimi yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Muğla'da zabıta ekipleri marketlerde etiket denetimi yaptı

AA - Ali Rıza Akkır - Güncel
 - Güncelleme:
Muğla'da zabıta ekipleri marketlerde etiket denetimi yaptı

Muğla'nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde zabıta ekipleri, bakkal ve marketlerde etiket denetimi yaptı.

Muğla'nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde zabıta ekipleri, bakkal ve marketlerde etiket denetimi yaptı.

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerini inceleyerek fahiş fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi.

Satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Fiyat değişiklik tarihi, ürün künyesi ve etiket kontrolleri sonucunda etiket ve kasa işlemlerinde fiyat farklılıkları tespit edilen işletmelere tutanaklar tanzim ettiği, tanzim edilen tutanakların gereği için Muğla Ticaret İl Müdürlüğüne gönderileceği, ilçemiz genelinde mevzuatımız kapsamında kontrollerimizin devam edeceği kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Seydikemer ilçesinde de zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren zincir marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimi yaptı. Döviz kuru düşüşünün ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığını kontrol eden ekipler, satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında incelemelerde bulundu.

Vatandaşın mağdur olmaması için raflardan aldıkları ürünlerin etiketlerini kasa fiyatları ile karşılaştıran ekipler, fiyatı düşen ürünlerin fiyatının hemen etikete yansıtılması konusunda uyarılarda bulundu.

AA / Ali Rıza Akkır - Güncel

Erdemli Belediyesi Market Mersin Zabıta Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title