'Engelsiz Nağmeler'de Yıldızlar Geçidi - Haberler
Haberi Paylaş

'Engelsiz Nağmeler'de Yıldızlar Geçidi

Demirören Haber Ajansı - Güncel
'Engelsiz Nağmeler'de Yıldızlar Geçidi

Bursa'da müziğe gönül vermiş ortaöğretim öğrencileriyle engelli bireylerin bir araya gelerek birlikte müzik yapmalarını sağlayan, 'Engelsiz Nağmeler' projesinin tanıtım gecesine Semiha Yankı, Yeliz, Jale Sunal, Ersan Erdura ve İskender Doğan katıldı.

Bursa'da müziğe gönül vermiş ortaöğretim öğrencileriyle engelli bireylerin bir araya gelerek birlikte müzik yapmalarını sağlayan, 'Engelsiz Nağmeler' projesinin tanıtım gecesine Semiha Yankı, Yeliz, Jale Sunal, Ersan Erdura ve İskender Doğan katıldı. Sanatçılarla birlikte şarkı söyleyen engelli öğrenciler ayakta alkışlandı.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) Bursa Şubesi ortaklığında Engelliler Meclisi tarafından yürütülen ve Yusuf Oranlı ile Yasemin Kınav'ın fikir sahibi olduğu 'Engelsiz Nağmeler' projesinin tanıtım gecesi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmagazi Salonu'nda yapıldı. Geceye Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, HASVAK Bursa Şube Başkanı Zerrin Özgüle, sanatçı Semiha Yankı, Jale Sunal, Yeliz, Ersan Erdura ve İskender Doğan'ın yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

MUHTEŞEM KORO

Gecenin açılış konuşmasını yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Türkiye'ye örnek bir projenin daha Kent Konseyi bünyesinde hayata geçirilmesinden mutluluk duyduğunu söyledi. Pala, "Engelliler Meclisimizle birlikte 'Altın Kapak Sandalye' projesini yürütüyoruz. Alınan akülü sandalyeleri bizim kardeşlerimiz kullanıyor. 'Engelsiz Nağmeler' projesi de bu düşünceye hizmet ediyor. Geceye katılan başta ses sanatçılarımız ile herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Semiha Yankı ve görme engelli Hülya İşmen 'Lale Devri', Jale Sunal ve bedensel engelli İpek Öztürk, 'Ah İstanbul', Yeliz ve zihinsel engelli İlhan Uygun 'Bana Kaderimin Bir Oyunu mu Bu', Ersan Erdura ve bedensel engelli Ceren Önen 'Yıldızların Altında', İskender Doğan ile zihinsel engelli İlyas Öztürk, 'Ben de Özledim' adlı şarkıları birlikte seslendirdi.

Gecenin finalinde 'Engelliler Meclisi Korosu' ile birlikte sahneye çıkan ünlü sanatçılar, seslendirdikleri '10'uncu Yıl Marşı' ile salonda muhteşem bir koro oluşturdu. - Bursa

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Semiha Yankı, Semih Pala, Türkiye, Politika, Güncel, Haberler

title