Engelli Öğrenciler Doğayla Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Engelli Öğrenciler Doğayla Buluştu

AA - Güncel
Engelli Öğrenciler Doğayla Buluştu

Altınözü ilçesinde bedensel ve zihinsel engelli bir grup öğrenci Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından dışarıdan fidan alımını önlemek ve ilçeye istihdam sağlamak için hazırlanan "Bitkiler ve İş Makineleri ile Yepyeni Hayatlar" Projesi kapsamında hayata geçirilen bitki...

Altınözü ilçesinde bedensel ve zihinsel engelli bir grup öğrenci Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından dışarıdan fidan alımını önlemek ve ilçeye istihdam sağlamak için hazırlanan "Bitkiler ve İş Makineleri ile Yepyeni Hayatlar" Projesi kapsamında hayata geçirilen bitki yetiştirme alanını ziyaret ederek doğayla buluştu.

Altınözü Belediyesi yetkililerinden bilgi alan öğrenci ve öğretmenler daha sonra alanda fidan dikti.

Çetenli Ortaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Meryem Oruç, yaptığı açıklamada, öğrencilerinin çok daha fazla doğa bilinci edinmesi, toplumla kaynaşması ve kendilerini daha işe yarar hissetmesi açısından bu programı düzenlediklerini belirtti.

Oruç, özel gereksinimli öğrencilerin toplumdan izole olmaması gerektiğini belirterek, mutlaka her türlü projede yer almalarını gerektiğini düşündüklerini kaydetti.

AA / Güncel

Altınözü Politika Güncel Haberler

title