Haberler

En Güzeli Benim Tarifim – Yaz Sofrası Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu

Güncel Haberler

Yaz Sofrası Yarışması'nın finali 7 Eylül 2013 Cumartesi günü Le Cordon Blue mutfaklarında gerçekleşti.

Aydan Üstkanat'la Le Cordon Bleu ve Söke Un İşbirliğiyle Yapılan "EN GÜZELİ BENİM TARİFİM – YAZ SOFRASI YARIŞMASI" nın Kazananları Belli Oldu

Yemek Yazarı-Yemek Fotoğrafçısı-Yemek Stilisti Aydan Üstkanat'ın tasarladığı Özyeğin Üniversitesi - Le Cordon Bleu ve SökeUn® işbirliği ile düzenlenen Yaz Sofrası Yarışması'nın finali 7 Eylül 2013 Cumartesi günü Le Cordon Blue mutfaklarında gerçekleşti. 64 aday için sosyal medyada gerçekleşen oylama ve Aydan Üstkanat'ın ve jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu Birinci Esin Ulucaklı, ikinci Fatmanur Karaca ve üçüncü Zuhal Işıltan oldu.

Yemek Yazarı-Yemek Fotoğrafçısı ve Yemek Stilisti Aydan Üstkanat'ın tasarladığı "En Güzeli Benim Tarifim - Yaz Sofrası/ Çay Saati 2013 Yarışması"nın finali, 7 Eylül 2013 tarihinde Özyeğin Üniversitesi – Le Cordon Bleu mutfaklarında gerçekleşti. Aydan Üstkanat'ın Facebook sayfası üzerinden menülerini uygulamaya yükleyen 128 kişi içinden menüsü onaylanan 64 aday arasından finale kalan 12 yarışmacı, hünerlerini Le Cordon Bleu mutfaklarında sergiledi. Çekişmeli geçen final yarışmasının kazananları Esin Ulucaklı, Fatmanur Karaca ve Zuhal Işıltan oldu.

Aydan Üstkanat'ın "Mutfağa, yemek yapmaya gönül verenlerin, tüm büyük uğraşlarını ve emekle yaptıklarını paylaşma platformu" olarak tanımladığı yarışmada, yarışmacılar yaz salatası, tatlı ve tuzlu hamurişi olmak üzere üçleme bir tabak hazırlayarak yarıştı.

Yarışmanın sponsorluğunu yapan Söke Un "Bu yıl Söke® Un'un kuruluşunun 50. Yılını kutluyoruz. Tam bu dönemde "Yaz Sofrası 2013" yarışması ile yemek yapmaya gönül verenlerle buluşmak, ürünlerimizin maharetli ellerde dönüştüğü lezzetleri deneyimlemek bize büyük bir keyif yaşattı. Başta Sayın Aydan Üstkanat olmak üzere, Le Cordon Bleu ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

Yarışmanın Birincisi Esin Ulucaklı, Le Cordon Bleu Pastacılık Eğitimi almaya hak kazandı

Yarışmanın sponsorlarından Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu "Dünyanın en prestijli mutfak sanatları kurumu Le Cordon Bleu Türkiye'de mutfak sanatlarına gönül vermiş kurum ve kişilere destek vermeyi çok önemsiyor. Le Cordon Bleu mutfağında bu değerli yarışmacıları ağırlamaktan ve lezzetli ürünlerinin yaratılmasına destek vermekten çok mutluyuz. Birinci olan yarışmacımıza Le Cordon Bleu Pastacılık eğitimi sağlayarak, yaratıcılığını, teknik bilgiyle pekiştirmesine destek vereceğiz. Sağlıklı ürünleri tükettirmeyi, yaratıcı ürünleri ve sunumu teşvik etmeyi misyon edinen bu yarışma, hem Le Cordon Bleu'nün stratejisine parallelik gösterdiği hem de lezzet yaratıcılarıyla bir arada olmaya fırsat tanıdığı için bu yarışmayı desteklemekten büyük keyif aldık." dedi. Pastacılık alanında kariyer yapmayı hedefleyen Ulucaklı, ödülünü Le Cordon Bleu – Master Chef'i Christophe Bidault ve Aydan Üstkanat'tan alırken gözyaşlarına hâkim olamadı.

Yarışmanın asıl amacı yarışmacılara, lezzet düşkünlerine keyifli bir ortam hazırlarken, yaz aylarının kavurucu sıcağını serinleten, farklı, sağlıklı, mevsime uygun, lezzetli örneklerini kayıt altına almak ve bu alternatifleri artırmalarını sağlamayı amaçlayan yarışmada birinciye- Altın Ödül ve Sertifika ile Le Cordon Blue Pastacılık Eğitimi, ikinciye – Gümüş Ödül ve Sertifika, üçüncüye – Bronz Ödül ve Sertifika verildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Türkiye Eylül Söke Güncel Haberler

title