Haberi Paylaş
EMLAK DOLANDIRICILIĞI OPERASYONUNDA ŞÜPHELİ SAYISI 131' E ÇIKTI, 70 MİLYON LİRALIK MÜLKE EL KONULDU

EMLAK DOLANDIRICILIĞI OPERASYONUNDA ŞÜPHELİ SAYISI 131' E ÇIKTI, 70 MİLYON LİRALIK MÜLKE EL KONULDU

Güncel Haberler

EMLAK ve devre mülk dolandırıcılığı yapan bir gayrimenkul ofisine düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 131'e çıktı.

EMLAK ve devre mülk dolandırıcılığı yapan bir gayrimenkul ofisine düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 131'e çıktı. İstanbul, Ankara ve Yalova'da toplam 70 milyon TL değerinde arsa, dükkan ve daireye el konuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sahtecilik ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada kapsamında, İstanbul'da faaliyet gösteren bir gayrimenkul firması çalışanları tarafından devre mülkleri bulunan kişilerin dolandırıldığı tespit edildi. 160 mağdurun telefonla aranarak yüksek meblağlara devre mülklerini yabancı müşterilere satabileceklerini vaadiyle ofislere davet edildikleri, ofislerde çalışanlar tarafından mağdurların cep telefonlarından "kredi notuna bakacağız" bahanesi ile mobil bankacılığı açtırılıp kredi çekildiği ortaya çıktı. Bu kredinin şirket hesabına veya çalışanların hesaplarına aktarılarak haksız kazanç ve menfaat temin edildiği belirlendi. 2 aylık teknik ve fiziki çalışma sonunda 172 eylem tespit edildi.

131 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İstanbul, Şanlıurfa, Yalova ve İzmir'de düzenlenen operasyonlarda toplam 131 şüpheli yakalandı. Şüpheli adreslerinde yapılan aramalarda 2 milyon 750 bin TL nakit para ele geçirildi.

3 İLDE MÜLKLERE EL KONULDU

Şüphelilerin suçtan elde ettikleri gelirle 24 taşınmaz ve 19 adet araç elde ettikleri ve toplam 41 milyon 600 bin TL değerinde araç emniyet müdürlüğüne getirildi. Ayrıca yaklaşık 70 milyon TL değerinde

Yalova'da 9 daire ve 3 arsa ile Ankara'da 4 daire, İstanbul'da 1 daire, 4 arsa ve 3 dükkana el konuldu. Soruşturma tüm yönleriyle devam ediyor.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Güncel Haberler

title