Haberi Paylaş
Emine Erdoğan, New York'ta Türk ailenin evinde iftar yaptı

Emine Erdoğan, New York'ta Türk ailenin evinde iftar yaptı

Güncel Haberler

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği'nin özel davetlisi olarak bulunduğu New York'ta Türk ailenin iftar sofrasına konuk oldu.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği'nin özel davetlisi olarak bulunduğu New York'ta Türk ailenin iftar sofrasına konuk oldu.

Emine Erdoğan, BM'deki 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü özel oturumuna katılmak için gittiği New York'ta aslen Bolulu olan Hoşcan ailesini ziyaret etti. 15 yıldır New York'ta yaşayan aile, Emine Erdoğan'ı çiçeklerle karşıladı. Cemile-Yunus çifti ve çocukları Ebru ve Ebrar Zeynep Hoşcan ile sohbet eden Emine Erdoğan'a ziyarette, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ve Erdoğan çiftinin kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da eşlik etti. Emine Erdoğan, 30 yıldır aşçılık ve otelcilik alanında çalışan, şu anda da New York'ta bir restoranda şef ve yönetici olarak görev yapan baba Yunus ve ev kadını olan anne Cemile'nin ABD'ye taşınma süreçlerini dinledi. Emine Erdoğan, Saint John's Üniversitesi Psikoloji bölümünde okuyan Ebru Hoşcan ve ilkokul öncesi eğitimi alan Ebrar Zeynep Hoşcan ile eğitim hayatları üzerine sohbet etti.

İftarını Hoşcan ailesinin evinde açan Emine Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Amerika New York'ta yaşayan Hoşcan ailesini ziyaret ettik. Orucumuzu beraber açtık. Sofralarının içtenliğine, huzuruna ortak olduk. Yunus ve Cemile kardeşimizden ABD'ye taşınma süreçlerini dinledik. Çocuklarla ise eğitim hayatları üzerine sohbet ettik. Bu vesileyle mahalle sakini Türk vatandaşlarımızla da hasbihal etme fırsatı buldum. Birbirimizin elinden tutmayı yeniden hatırlatan ramazan ayının kardeşliğimizi daim etmesini diliyor, misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum" dedi. Emine Erdoğan, Hoşcan ailesinin evinden çıkışta çevrede ikamet eden Türk ailelerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

EMİNE ERDOĞAN'A ÖZEL DAVET

BM Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 24 Şubat'ta Türkiye'ye gelerek, Emine Erdoğan ve Türk halkına 'geçmiş olsun' dileklerini iletmişti. Sharif, Emine Erdoğan'a, BM Genel Sekreteri Guteress'in ilk kez düzenlenecek 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü etkinliklerine katılması için özel davetini de sunmuştu.

ULUSLARARASI SIFIR ATIK GÜNÜ

BM Genel Kurulu, 14 Aralık 2022'de Türkiye'nin ana sunucusu, 105 ülkenin ise ortak sunucu olduğu 'sıfır atık' kararını oydaşmayla kabul etmişti. Genel Kurulun bu kararıyla 30 Mart 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' ilan edildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Emine Erdoğan New York İftar Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title