Haberler

MasterChef Murat ile İlgili Tartışmalı Yorum Yapan Emel Müftüoğlu Kimdir?

Güncel Haberler

Geçtiğimiz günlerde MasterChef Murat Özdemir'in olay yaratan papağan videosu gündeme oturmuştu. Büyük tepki alan video için bir yorumda 90'lara damga vuran Emel Müftüoğlu'ndan geldi. Peki Emel Müftüoğlu kimdir?

Geçtiğimiz günlerde MasterChef Murat Özdemir'in olay yaratan papağan videosu gündeme oturmuştu. Büyük tepki alan video sonucu Özdemir, öncegözaltına alındı sonrasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 21 gün tedavi edilmesine karar verilmişti. Bugün ünlü şarkıcı ve oyuncu Emel Müftüoğlu'ndan konuya dair bir açıklama geldi: "Papağanın boğazını sıkmıyor". Peki Emel Müftüoğlu kimdir, müzik hayatına nasıl giriş yaptı?

Emel Müftüoğlu, 14 Ekim 1961'de dünyaya geldi. Aslen Afyonkarahisarlı olan pop şarkıcısı ve oyuncu Müftüoğlu, babasının asker olması nedeniyle ilk ve orta eğitim hayatını farklı illerde tamamladı. Müzik dünyasına atılmadan önce Afyonkarahisar'da TEK görevlisi olarak çalışan ünlü şarkıcı, 1985'te müzik sektörüne giriş yaptı. Güneş Gazetesi'nin düzenlemiş olduğu müzik yarışmasında birinciolan Müftüoğlu'na müzik sektörünün kapıları açılmış oldu

Emel Müftüoğlu Kimdir?

. Aynı yarışmada ikinci olan Erdal Çelik ile "Emel-Erdal"ikilisi olarak sektöre devam etti. İkili, 1985'te "Öyle Bir Aşk" ve 1988 'de de "Alaturka Benim Canım" adlı iki albüm çıkardı. 1989'da ikilinin yolları ayrıldı. Müftüoğlu, solo kariyerine aynı yıl başladı. 25 Eylül 1990'da "Karlar Düşer" albümüyle müzik sektöründe başarılı bir çıkış yakaladı. 1992'de ikinci albümü olan "Faka Bastın"ı çıkardı. Bu albümle ününe ün katan Müftüoğlu 90'lar Pop Müziği'ne adını kazıdı.

Klip yönetmenliği koltuğuna Sinan Çetin'in oturduğu "Faka Bastın" albümü, müzik tarihinde bilboardı yapılan ilk albüm olma özelliğini taşıyor. 1994'te Müftüoğlu'nun üçüncü solo albümü "Emel'ce" piyasaya sunuldu. Albümün en sevilen parçaları "Korkuyorum", "Deli Et Beni", "Yeter" ve "Çal Beni" parçaları oldu.

1995'te bir Sezen Aksu parçası olan "Hovarda" parçasıyla gelmiş geçmiş en çok satan tekli parçasıyla müzik dünyasında sarsılmaz bir yere oturdu. "Hovarda" klibi MTV'de düzenlenen "Euro Video Grand Prix" Video Klip Yarışması'nda51 puan alarak yedinci oldu. 1995'te Sezen Aksu'nun yapımcılığını üstlendiği "Ruhun Duymaz" albümünü piyasaya sürdü. Bu albümle düşüşe geçen Müftüoğlu, 150.000 tirajının altında kaldı. Bu kötü gidişin ardından 1998'de "Bana Özel" albümüyle tekrar müzik dünyasında yer aldı.

Emel Müftüoğlu Kimdir?

Müftüoğlu, bu albümde Nazan Öncel, Bendeniz gibi ünlü isimlerle çalıştı. Bu albümle tekrar yükselişe geçen ünlü şarkıcı, 2000 yılında "Mucize" albümünü piyasaya sürdü. Bu albümün en hit parçası "Gel Günaha Girelim" adlı Sezen Aksu parçası oldu.

Serdar Ortaç ve Doğuş parçalarını bu albümde seslendiren Müftüoğlu, eski parçalarından "Kal Benimle" ve "Çal Beni"yi tekrar seslendirdi. "Kal Benimle" parçasında kızıyla düet yaptı.

"Mucize"klibi MTV'de yayınlanan Müftüoğlu'nun aynı isimli albümü Türkiye'de İnternet erişimi yüklenerek promosyonu yapılan ilk CD olma özelliğini taşıyor. Emel Müftüoğlu, 2000 yılında müzisyen kimliğinin yanı sıra art direktör olarak da çalışmaya başladı. Ferda Anıl Yarkın "Yaralıyım", Deniz Seki "Anlattım", Murat Başaran "Azıcık Ucundan", Fulden Uras "Birileri Gelse" gibi albümlerin direktörlüğünü üstlendi.

Emel Müftüoğlu'ndan Masterchef Murat Yorumu: Papağanın Boğazını Sıkmıyor. Peki, Emel Müftüoğlu Kimdir?

2002 yılında "Arabesk" albümünü çıkaran Müftüoğlu'nunbu albümdeki tüm şarkı sözleri Müftüoğlu'nun keşfettiği Alper Narman-Fettah Can ikilisinin kaleminden çıktı.2004 yılında çıkardığı "Çok Ayıp" albümünde İzel, Deniz Seki, Işın Karaca gibi yakın arkadaşlarıyla çalıştı.

Müftüoğlu, 2007'de "Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar" isimli EP(4-5 şarkıdan oluşan kısa albüm) albümü piyasaya sürdü. Bu parçayla çok sayıda gazetede yer aldı. 2016'da Best of albümü "Emel ile Yeniden" ile ara verdiği müzik çalışmalarına tekrar başlamış oldu.

Emel Müftüoğlu, "Şen Dullar", "Aşk Olsun", "Sessiz Gece" gibi dizilerde rol aldı. TRT, ATV, TV8 ve 360 TV'de "Emelce" programını yürüten Müftüoğlu, TGRT'de İdil Çeliker ile Emelce Sabahlar programını yaptı. Star TV'de yayınlanan Son Ağa dizisinde Tamer Karadağlı'yla baş rolü paylaşan Müftüoğlu, . TRT'de Ahmet Uğurlu ile birlikte "Zoraki Başkan" dizisinde yine baş rol oldu. Müftüoğlu son olarak 2013'te " Çocuklar Duymasın" dizisinde rol aldı. Emel Müftüoğlu 10 yıl süren evliliklerinden sonra 1992 yılında eşi Oğuz Müftüoğlu'ndan boşandı. Çiftin Çağrı adında bir kızı bulunuyor.

Emel Müftüoğlu'nun kızı Çağrı Müftüoğlu.

Emel Müftüoğlu'ndan Masterchef Murat Yorumu: Papağanın Boğazını Sıkmıyor. Peki, Emel Müftüoğlu Kimdir?

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Yaşam Güncel Haberler

title