Haberler

Emekliler Ekmek Zammını Protesto Etti

Abone Ol

Kocaeli'de emekliler, 1 lira olan 250 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruşa yükseltilmesini protesto ederek, zammın geri çekilmesini istedi.

Kocaeli'de emekliler, 1 lira olan 250 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruşa yükseltilmesini protesto ederek, zammın geri çekilmesini istedi.

Tüm Emekliler Sendikası üyesi yaklaşık 50 kişi İzmit Yürüyüş Yolu'nda ekmeğe yapılan zammı protesto etti. Emekliler, "Susma sustukça sıra sana gelecek", "Ekmek zammı geri alınsın", "Bilal'e gemi emekliye kuş yemi" sloganları atarken, vatandaşlar da emeklilere destek verdi. Emekli-Sen Şube Başkanı İbrahim Turgut temel tüketim maddesi olan ekmeğin lüks tüketim ürünü haline geldiğini belirterek, "Ekmeğe yapılan zam kabul edilebilir değildir. Toplumun en zor şartlarda yaşayan kesimi olan biz emeklilerin sofrasından bir ekmek daha çalındı. Temel gıda maddesi olan ekmeğe yüzde 25 zam yapıldı. Artık 250 gram ekmek ilimizde 1 lira 25 kuruş olarak satılıyor. Temel tüketim maddesi olan ekmek neredeyse lüks tüketim ürünü haline geldi" dedi.

Emekliler olarak ekmeğe yapılan zammın geri çekilmesini istediklerini söyleyen İbrahim Turgut konuşmasını söyle sürdürdü:

"Bu zammı kabul etmemizi kimse beklemesin. Biz emekliler diyoruz ki; ekmeğe yapılan zam geri çekilsin. Elektrik, su doğalgazI bile karşılayamıyorken yaşamımızı sürdürebilmek için gerekli olan ekmeğimize göz dikenlere sesleniyoruz; Bizler insanız, insanca yaşamak istiyoruz. Yaşam hakkımıza saygı bekliyoruz. Ekmek zammını kabul etmediğimizi bildiriyoruz" diye konuştu. - İzmit

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Turgut Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İlyas Yalçıntaş hasta mı, sağlık durumu nasıl? Ramsay Hunt sendromu nedir? Gelinim Mutfakta CANLI YAYIN | 8 Aralık Gelinim Mutfakta İZLE! Gelinim Mutfakta yeni bölüm CANLI İZLE! Hafta sonu yağmur var mı? 9-10 ARALIK HAVA DURUMU! Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? İstanbul vapur seferleri iptal mi? 8 Aralık hangi İstanbul vapur seferleri iptal edildi? DOLAR NE KADAR? 1 Dolar ne kadar, Dolar kaç TL? Canlı Döviz Kuru! YARGITAY KARAR ARAMA EKRANI | Yargıtay kararı nasıl araştırılır, nereden bulunur? Yargıtay dosya içeriğini nasıl öğrenebilirim? Benzine indirim ne zaman gelecek? 8 ARALIK AKARYAKIT FİYATLARI! Akaryakıta indirim ne zaman? Kızılcık Şerbeti full HD bölüm izle! Kızılcık Şerbeti 42. bölüm tek parça izle! Kızılcık Şerbeti son bölüm neler oldu? İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İstanbul Cuma selası ne zaman okunacak? 8 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! İDO SEFERLERİ İPTAL Mİ? Bugün (8 Aralık) İDO vapur seferleri iptal oldu mu, hangi hatlar çalışıyor? Hudutsuz Sevda YENİ BÖLÜM (11. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Hudutsuz Sevda yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Açıköğretim sınavları ne zaman? AÖF SINAV TARİHLERİ! CUMA MESAJLARI 2023: Whatsapp, Facebook en iyi Cuma mesajları! En güzel, kısa, anlamlı Cuma mesajları! Bu hafta sonu yağmur var mı? 8-9-10 Aralık yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? Hafta sonu hava durumu! Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne?
title