Haberi Paylaş

ELAZIĞ'DA AĞIR HASARLI 29 BİNANIN YIKIMI TAMAMLANDI

Güncel Haberler

ELAZIĞ'da depremden hasar görüp acil yıkım kararı verilen 30 binadan 29'unun yıkımı tamamlanıp, enkazı kaldırıldı.

ELAZIĞ'da depremden hasar görüp acil yıkım kararı verilen 30 binadan 29'unun yıkımı tamamlanıp, enkazı kaldırıldı. 1 bina için ise mahkeme sonucuna göre işlem yapılacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Elazığ'da, hasar tespit çalışmalarının ardından 30 bina için acil yıkım kararı verildi. Çalışmaların tamamlanmasıyla sonuçlar askıya çıkarılırken, 29 binada yıkım ve enkaz kaldırma işlemleri tamamlandı. Yıkım kararı olan Rüstempaşa Mahallesi'ndeki bir binaya ise malikinin Elazığ 1'inci İdare Mahkemesi'ne açtığı dava sonucuna göre işlem yapılacak.

Elazığ Valiliği'nce, hasar tespitlerinin 16 Mart ile 14 Nisan tarihleri arasında 30 gün boyunca askıya çıkarıldığı ifade edilerek, Hasar tespitleri itiraz başvuruları sonucuna göre yeniden değerlendirildikten sonra kesinlik kazanarak ilan edilecektir. Ön hasar tespitleri sonucunda ağır hasarlı binaların kullanım ve giriş- çıkışlarına müsaade edilmemiştir. Ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri ancak hasar tespitleri kesinleşip ilan edildikten sonra gerçekleştirilecektir denildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kahramanmaraş Elazığ Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title