Haberler

E-Satışa Yenilik Sürat Kargo'ya Ödül Getirdi

Sürat Kargo İhsander (İhracatçı Sanayici İşadamları Derneği) ile ortak yürüttüğü İnovasyon proje yarışmasında 'En İyi İnovasyon Ödülüne' layık görüldü.

Sürat Kargo İhsander (İhracatçı Sanayici İşadamları Derneği) ile ortak yürüttüğü İnovasyon proje yarışmasında 'En İyi İnovasyon Ödülüne' layık görüldü.

Sürat Kargo'dan yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 2 senedir İhsander önderliğinde Fatih Üniversitesi ve Kosgeb'in destekleri ile başlayan 'inovasyon kültürünü geliştirme' projesinde Sürat Kargo yaklaşık 20 proje arasından sıyrılarak 'En iyi İnovasyon Ödülüne' layık görüldü. Ödülü Sürat Kargo adına AR-GE Sorumlusu Coşkun Avcı, İkitelli Kosgeb Müdürü Selahattin Kaya'nın elinden aldı.

Açıklamada, Sürat Kargo'nun, e-ticaret sektörü ile ilgili inovatif bir proje geliştirdiği ifade edilerek, Müşteri Entegrasyon Ekranı adı verilen projeyi geliştiren Sürat Kargo İnovasyon ekibinin, e-ticaret firmalarının kargolama safhasında ki süreçlerinde kolaylık sağlamak, kargo takip ve raporlamalarını sağlıklı yapabilmeleri için teknolojik destek vermek amacıyla başladığı çalışmayı, ödül ile noktaladığı belirtildi.

Açıklamaya göre, projede yapılan temel işte e-ticaret sitesi ile Sürat kargonun ERP sistemi web server aracılığı ile konuşan hale getirildi. Bu sayede bilgiler online ve devamlı olarak Sürat Kargo ile e-ticaret sitesi arasında akışı sağlandı. Bu projede e-ticaret firmaları için ürünün TC kimlik numarası olan sipariş kodu kullanıldı. Bu kod ile firmalar kargolayacakları ürünlerde Kargo şirketi için yaptıkları gönderici ve alıcı adreslerini her seferinde yazmaktan kurtuldu. Ayrıca Kargo takip için yaptıkları Kargo şirketinden bilgileri kendi sitelerine kopyalama gibi zorluklardan kurtuldular ve tüm kargolama süreçlerini takip edebilir hale geldiler. Bunun yanında firmaların raporlama yapabilmeleri için tüm bilgiler Sürat Kargo tarafından firmalara aktarılır hale getirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sürat Kargo AR-GE uzmanı Coşkun Avcı, Fatih Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Ali Türkyılmaz ve Nader Nada Hocanın bu projede yoğun katkıları olduğunu, projeye yaklaşık 100'e yakın firmanın başvurduğunu belirterek, "Fatih Üniversitesi ve İhsander tarafından bu sayı 20'ye indirilerek eğitimlere başlandı. Şirketlerde inovasyon kültürünü geliştirme, inovasyonun nasıl yapılacağı, hangi yollar ve süreçler izleneceği, şirketlerde inovatif ürün ve hizmetlerin nasıl ortaya çıkarılacağı gibi konuları kapsayan kapsamlı bir eğitim süreci geçirdik. Bu eğitimler sonrasında her şirket kendi şirketi ile ilgili inovasyon projesi konularını belirledi. Bu projeler yoğun eğitim, koçluk destekleri ile tamamladı. ve süreçler sonunda en iyi inovasyon projesi ödülüne layık görüldük" değerlendirmesinde bulundu.

Proje ekibinin 5 kişiden oluştuğunu belirten Avcı,"Sürat kargo olarak sürekli gelişen genç ve dinamik bir kargo firmasıyız. Sektöre getirdiğimiz yeniliklerin ne kadar önemli olduğunu aldığımız bu ödüller bize göstermektedir. Geçtiğimiz yıllarda defalarca Meslek Birliklerinden ödüller almıştık. Bu çalışmamızın sonucunda maddi olarak her ay tasarruf yapıyoruz " ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ziya Altunbaş

Yayıncı: Ali Bayaslan - İSTANBUL

Kaynak: AA / Güncel

Sürat Kargo Kosgeb Politika Güncel Haberler

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları!
İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title