Haberler

Dünyaya Erken Gelen Esma Bebek Destek Bekliyor

Bartın'da, 6 aylık olarak dünyaya gelen Esma Nur Altun'un gelişimi için gereken özel ek gıdalar ve kalbindeki iki damardaki genişleme nedeniyle yapılan sağlık harcamaları, işsiz olan anne ve babasının belini büktü.

Bartın'da, 6 aylık olarak dünyaya gelen Esma Nur Altun'un gelişimi için gereken özel ek gıdalar ve kalbindeki iki damardaki genişleme nedeniyle yapılan sağlık harcamaları, işsiz olan anne ve babasının belini büktü. İşsiz olan 32 yaşındaki Emin Altun çocuğunun tedavisi ve kendisine iş için destek beklediklerini söyledi.

Bartın'da yaşayan Emin ve Songül Altun çiftinin 6 ay önce kız çocukları dünyaya geldi. Üç çocuk annesi Songül Altun 6 aylık hamileyken Bartın Devlet Hastanesi'nde doğum yaptı. Prematüre olarak dünyaya gelen ve kuvözde hayata tutunan Esma Nur Altun'un erken doğması nedeniyle sağlık sorunları yaşanmaya başladı. Kalbindeki iki damarında genişleme olduğu tespit edilen Esma Nur'un tedavi masrafları ve gelişimi için gerekli olan özel ek gıdalar işsiz olan anne ve babasının belini büktü. Emin ve Songül Altun yardımlarla güçlükle geçinmeye çalışırken, Esma Nur ise Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi bölümünde tedavi görmeye başladı.

Çocuğunun tedavi masrafları için gerekli olan parasının olmadığını belirten Emin Altun, Bartın'da bulunan tüm yetkililere durumunu anlattım. Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın yardımlarından faydalandım ama çocuğumun tedavi ve vücut gelişimi için gerekli olan ek gıdalar, çocuk bezi ile yol paraları bunları karşılayamıyor. Zor durumdayız. Nöroloji doktoru kafasında 1,5 yaşına kadar kapanmaması gereken yerin erken kapanmasının sorun olabileceğini anlattı. Kardiyoloji doktoru da kalp damarlarının ikisinde genişleme olduğu ve altı aylık süreç zarfında takip edilmesi ve düzelmemesi halinde gerekli müdahale ne ise yapılması gerektiğini belirtti dedi.

Emin Altun kendisine iş ve çocuğunun tedavisi konusunda yardım isteyerek, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan yardım yaptılar. Kalabalık bir aileyiz. Çocuğumun mamaları var ve verilen yardım parasıyla nasıl geçinelim. Çocuğumun prematüre olmasından dolayı bu tedavinin bir yıl sürebileceği söylendi. Hiç ilaç ve mamaları hesaba katmadan bile benim Bolu'ya sadece geliş ve gidişim 750-800 TL. Asgari ücretli bir işim olsa en azından kafam rahat olur diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Esma Nur Bartın Bebek Bolu Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title