Haberler

Doğu Afrika'da Şiddetli Yağışlar Sonrası Salgın Hastalıklar Artıyor

Güncelleme:

Hükümetlerarası Kalkınma Otoritesi (IGAD), Doğu Afrika ülkelerinde şiddetli yağışların ardından kolera, sıtma, kızamık ve çocuk felci gibi hastalıklarda artış olduğunu açıkladı. Etiyopya, Kenya, Somali, Sudan ve Uganda'da sel felaketleri sonucunda salgın hastalıkların yayıldığı belirtildi.

Doğu Afrika'da Hükümetlerarası Kalkınma Otoritesi (IGAD), şiddetli yağışların ardından birçok Doğu Afrika ülkesinde salgın hastalıkların arttığını açıkladı.

IGAD'ın açıklamasında, Etiyopya, Kenya, Somali, Sudan ve Uganda'da şiddetli yağışlar sonrası kolera, sıtma, kızamık ve çocuk felci gibi hastalıklarda artış görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, " Etiyopya, Kenya, Somali, Sudan ve Uganda'da sel felaketleri sonrası kolera salgını arttı. Etiyopya'da 1 Ocak ile 28 Nisan arasında 14 bin kolera vakası ve buna bağlı 114 ölüm bildirildi." denildi.

Bu ülkelerde sıtma vakalarının da arttığı, Kenya'da dang humması, Güney Sudan'da ise sarı humma vakalarının yükseldiği ifade edildi.

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, Etiyopya'da bu ay sıtmaya bağlı 314 ölüm kaydedildi.

BM verilerine göre, Doğu Afrika'da 75 milyona yakın kişi şiddetli yağışlar sonrası gıda sıkıntısı çekiyor ve acil insani yardıma ihtiyaç duyuyor.

Kaynak: AA / Güncel

Etiyopya Kızamık Somali Kolera Sudan Kenya Çocuk Doğal Afetler Uluslararası İlişkiler Sağlık Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Öldüresiye dövüp 'Yolda bulduk' diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Öldüresiye dövüp "Yolda bulduk" diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title