Diyarbakır anneleri evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor - Haberler
Haberi Paylaş

Diyarbakır anneleri evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor

AA - Mehmet Sıddık Kaya - Güncel
 - Güncelleme:

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri evlat nöbetini sürdürmekte kararlı. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 995'inci gününde sürüyor.

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri evlat nöbetini sürdürmekte kararlı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 995'inci gününde sürüyor.

Kütahya'dan gelerek 6 yıl önce 18 yaşında kandırılarak dağa götürülen kızı Fadime için evlat nöbetini sürdüren anne Hatice Levent, evladı için mücadeleye devam edeceğini söyledi.

Çocuklarının yolunu gözlediklerini anlatan Levent, "Çocuklarımızı almadan bir yerlere gitmiyoruz. O mağaralara yavrularını götürsünler. Yavrularımızı istiyoruz. Fadime'mi çok özledim. Çocuğumu geri versinler. Ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler." diye konuştu.

Levent, kızına güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Van'dan gelerek eylem yapan anne Pınar Biçer ise 7 yıl önce 18 yaşında Adana'dan kandırılarak dağa götürülen kızı Gülcan için evlat nöbetini sürdürdüğünü belirtti.

Biçer, "Evladımı PKK ve HDP'den istiyorum. Sonuna kadar bu eylemi sürdüreceğim." dedi.

AA / Mehmet Sıddık Kaya - Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title