Devlet Tiyatroları "Çiçu" ile Elazığ ve Malatya da - Haberler
Haberi Paylaş

Devlet Tiyatroları "Çiçu" ile Elazığ ve Malatya da

Bültenler - Güncel
Devlet Tiyatroları 'Çiçu' ile Elazığ ve Malatya da

Aziz Nesin'in kaleminden, kendini yalnızlığa mahkum etmiş, toplumdan ve insanlardan tecrit etmiş bir adamın dramını anlatan; "Çiçu" adlı oyun ile Elazığ ve Malatya'da seyircileriyle buluşuyor.


İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı oyun; Çiçu adını verdiği oyuncak bebeği, kedisi, köpeği ve diğer ev hayvanları ile kendisine bir dünya yaratan, adeta evcilik oynayan "Adam"ın aslında korkularının esiri olduğunu anlatıyor, tıpkı; modern toplumun yalnızlaştırdığı bir çok benzeri gibi…

Oyunu izlerken; Nesin'inde dediği gibi "yüreğimizle beynimizin, birbirinden ayrılamayan iki sevgili düşman gibi hep kavga ederek, hep çatışarak yaşadıklarını" hatırlayacağız.

Eserleriyle bir döneme damgasını vuran Aziz Nesin'in, insanın yaşadığı ikilemi kurgulayarak kağıda döktüğü eserin, rejisörlüğünü İzmir Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Tayfun ERARSLAN üstleniyor, dekor tasarımı, Murat Gülmez, kostüm tasarımları Yıldız İpeklioğlu, ışık tasarımı M. Kemal Gürgün'üne ait oyunda; sanatçımız Arif Yavuz ve yardımcı rollerde Pınar Egeli Karadağ, Bengi Ebru Atakan, Okan Koç gibi genç ve yetenekli sanatçılar rol alıyor.

Bültenler / Güncel

Devlet Tiyatroları, Aziz Nesin, Malatya, Elazığ, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title