Haberler

Depremin vurduğu Hatay'da sıcak hava etkisini gösteriyor

Güncel Haberler

Depremin vurduğu Hatay'da sıcak hava etkisini gösteriyor Termometrelerin 36 dereceyi gösterdiği kentte, depremzede vatandaşlar ağaç gölgelerinde ve şemsiye altına vakit geçirdi Depremin vurduğu Hatay'da sıcak hava etkili oluyor.

Depremin vurduğu Hatay'da sıcak hava etkisini gösteriyor

Termometrelerin 36 dereceyi gösterdiği kentte, depremzede vatandaşlar ağaç gölgelerinde ve şemsiye altına vakit geçirdi

HATAY - Depremin vurduğu Hatay'da sıcak hava etkili oluyor.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkım yaptığı Hatay'da sıcak hava etkisini gösteriyor. Termometrelerin 36 dereceyi gösterdiği kentte, depremzede vatandaşlar ağaç gölgelerinde ve şemsiye altına vakit geçirdi. Yakısı sıcak nedeniyle vatandaşlar sık sık yüzlerini yıkayıp serinledi. Az sayıda insanın olduğu Hatay merkezde ise araç yoğunluğunun olduğu görüldü. Amik Ovası'nda ise çiftçiler sıcak havaya rağmen çalışmalarını sürdürdü. Bazı otomobillerin içindeki termometre göstergeleri 40 dereceyi buldu.

"Bugün çok sıcak"

Amik Ovası'nda sıcak havaya rağmen sulama yapan Muhammet Lök, " Yaklaşık 38 dereceye yakın sıcaklık var. Bizde tarla suluyoruz. Bugün çok sıcak. Şapka ve şal ile korunuyoruz. Sıcak fazla etkilemiyor bizi" ifadelerine yer verdi.

"Bizim için normal bir sıcaklık"

Sıcaktan dolayı gölgede oturan Orhan Çolakoğlu," Bugünden belli sıcak. Bizim için normal sıcaklık ama daha da artabilir. Yaz geldi sıcaklık daha da artacaktır. Sıcak havada dinlenmek lazım" dedi.

Sıcak havaya rağmen tezgahının başında şemsiye altında satış yapan Cemil Avcı, "Çiftçiyiz, çalışıyoruz tarlada. Allah'a şükür sıcaklığa alışmışız. Bizim burası Akdeniz Bölgesi'ne göre yine güzel. Sıcaklar başladı artık. Şemsiye, çadırla güneşten korunuyoruz. Sıcak bizi etkilese bile rızkımızı satacağız, mecburuz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Kahramanmaraş Amik Ovası Hatay Güncel Haberler

title