Haberler

Depremde kahraman köpekler Tigi ve Petra'ya madalya takıldı

Güncelleme:

Hatay'da deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarına katılan Macar ekibin köpeği Tigi ile Büyükçekmece Belediyesi ekibinin köpeği Petra'ya kahramanlık madalyası takıldı.

Hatay'da deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarına katılan Macar ekibin köpeği "Tigi" ile Büyükçekmece Belediyesi ekibinin köpeği "Petra"ya kahramanlık madalyası takıldı.

Büyükçekmece Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Macaristan'daki kardeş belediye Obuda'dan bir ekip, 24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak üzere kente geldi.

Ekipte, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da Macar ekiple birlikte arama-kurtarma çalışmalarına katılan Tigi isimli köpek de yer aldı.

Enkazdan 17 kişinin kurtarılmasını sağlayan Tigi ile Hatay'da Büyükçekmece Belediyesi Arama Kurtarma Timi'ne eşlik ederek 14 kişinin yerini tespit eden Petra, Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu'nda bir araya getirildi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Obuda Belediye Başkanı Laszlo Kiss tarafından köpeklerin boynuna kahramanlık madalyası takıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Büyükçekmece Deprem Hatay Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Bakmadan Geçme

EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHİ! Emekli Sandığı emekli maaşı zam farkları ne zaman yatacak? Sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi ne oldu? Sokak köpekleri toplatılacak mı? Masterchef 2024 yeni bölüm fragmanı izle! Masterchef fragmanı yayınlandı mı? 24 TEMMUZ YENİ BÖLÜM TANITIMI 24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title