Haberler

Denizlili Çiftçi: 2 Ay Önce İlçe Tarım Müdürlüğü'ne Parasını Yatırdığım Tohum Torbasının Üzerinde 'Parayla Satılmaz' Yazıyor. Paramızla Şov Yapıyorlar

Güncel Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Acıpayam İlçe Tarım Müdürlüğü’nün çiftçinin parasını verdiği mısır tohumu torbalarını “Denizli Büyükşehir Belediyesi, satılmaz” yazısıyla parasızmış gibi dağıtmaya başladığını belirtti. Çiftçi Hasan Yardım da “İki ay önce 1350 lira para yatırdım bu iki torbaya. Bugün mısırları dağıtıyorlar. Torbada ‘Parayla satılmaz’ yazıyor. Bize sanki ücretsiz veriyor gibi etiket yapıştırmışlar. Bizim paramızla şov yapılıyor” diye tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Acıpayam İlçe Tarım Müdürlüğü'nün çiftçinin parasını verdiği mısır tohumu torbalarını "Denizli Büyükşehir Belediyesi, satılmaz" yazısıyla parasızmış gibi dağıtmaya başladığını belirtti. Çiftçi Hasan Yardım da "İki ay önce 1350 lira para yatırdım bu iki torbaya. Bugün mısırları dağıtıyorlar. Torbada 'Parayla satılmaz' yazıyor. Bize sanki ücretsiz veriyor gibi etiket yapıştırmışlar. Bizim paramızla şov yapılıyor" diye tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki çiftçi Hasan Yardım'ın derdini dinledi. Karaca, şunları söyledi:

"Acıpayam'da bir üreticimizle birlikteyiz. İki ay önce İlçe Tarım Müdürlüğü'ne mısır tohumu için iki torbalık tohumun parasını vatandaşımız yatırmış. Bugün İlçe Tarım Müdürlüğü'nün parası karşılığında vatandaşa verdiği iki torbalık mısırın üstünde 'Denizlü Büyükşehir Belediyesi, satılmaz' yazısıyla parasını aldıkları tohumları seçim önü şov yapmak için sanki parasızmış gibi dağıtmaya başlamışlar. Üreticimiz isyanda. Üreticimiz 14 Mayıs'ı bekliyor. Halkın, çiftçinin aklıyla alay edenlere, parasını verdiklerini bedava diye siyasi şov malzemesi yaparak belediye başkanları ile dağıtanlardan hesabını sormak ve sandıkta gereğini yapmak için çiftçilerimiz gün sayıyor."

Çiftçi Hasan Yardım da "İki ay önce 1350 lira para yatırdım bu iki torbaya. Bugün mısırları dağıtıyorlar. Torbada 'Parayla satılmaz' yazıyor. Bize sanki ücretsiz veriyor gibi etiket yapıştırmışlar. Bizim paramızla şov yapılıyor" dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Tarım Müdürlüğü Acıpayam Güncel Haberler

title