Haber : Darülaceze Sakinleri Başsavcı Salihoğlu'na "Şefkat Kapısı" Tablosu Hediye Etti - Haberler

Haberi Paylaş

Darülaceze Sakinleri Başsavcı Salihoğlu'na "Şefkat Kapısı" Tablosu Hediye Etti

Darülaceze Sakinleri Başsavcı Salihoğlu'na 'Şefkat Kapısı' Tablosu Hediye Etti

Darülaceze sakinlerinin yaptığı resimler İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun himayesinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda sergilendi.

Darülaceze sakinlerinin yaptığı resimler İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun himayesinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda sergilendi. Darülaceze sakinleri, Başsavcı Salihoğlu'na "Şefkat Kapısı" tablosu hediye etti.

Darülaceze sakinlerinin yaptığı resimler, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı salonunda sergilendi. Sergiye İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan da katıldı. Başsavcı Salihoğlu ile Bayhan birlikte kırmızı kurdele keserek serginin açılışını yaptı. Sergiyi gezen Başsavcı Salihoğlu'na Fikret Karabulut isimli Darülaceze sakini, Sultan II. Abdulhamid tarafından 1895 yılında yaptırılan Darülaceze'in giriş kapısını temsil eden 'Şefkat Kapısı" isimli resim tablosunu hediye etti.

Sergiyi gezen Başsavcı Salihoğlu "Şimdi buradaki yatan ve dinlenen insanları boş vakitlerinde böyle güzel emekleri sonucu bir resim sergisi doğmuş. Gerçekten biz de adliye olarak bu Türkiye'nin en büyük ve en hareketli adliyesinde, Darülaceze'de yapılan bu eserleri halkımız tarafından görülmesini istedik. Bize gelen talebi değerlendirdik. Görüyorsunuz çok da iyi yaptık. Bu kadar güzel eseri hep birlikte inceledik. Bunların halkımız tarafından alınması da yerine gelir ve bir katkı olur" dedi.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ise burada tarihi bir an yaşadıklarını belirterek "Türkiye'nin en büyük adliye sarayımızda ve yine Türkiye'nin en köklü kurumlarından birisi olan Darülaceze'nin 120. senesine doğru giderken icra-i sanatta bulunan ressam arkadaşlarımızın, büyüklerimizin, bilge insanlarımızın resimlerinin bu salonda sergilenmesi gerçekten gurur verici bir durum" şeklinde konuştu.

Sergi bir hafta boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Çağlayan Adalet Sarayı Hadi Salihoğlu Darülaceze İstanbul Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title