"Reis Bizi Afrin'e Götür" Sloganına Erdoğan'dan Cevap: İhtiyaç Olursa Beraber Gideceğiz - Haberler
Haberi Paylaş

"Reis Bizi Afrin'e Götür" Sloganına Erdoğan'dan Cevap: İhtiyaç Olursa Beraber Gideceğiz

AA - Güncel
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de "Reis bizi Afrin'e götür" sloganı atan gençlere, "Komutan 'ihtiyaç yok' dedi ama ihtiyaç olduğu anda beraber gideceğiz." diyerek cevap verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları üyelerinin "Reis bizi Afrin'e götür" tezahüratları üzerine, " Afrin'in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, 'Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?', 'Şimdilik henüz yok' dediler. Olduğu anda beraber gideceğiz." dedi.

Erdoğan "Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor. Gittim gördüm askerimizi, generallerimizi gördüm Allah'ımıza hamd olsun. Bu sabah itibariyle 394 terörist etkisiz hale getirildi. Bu vatanda ihanet edenler bedelini ödeyecekler. Hepsi bunu ödeyecek. Onun için de bu mücadele kararlı bir mücadele." dedi.

Bu sırada salon "Reis bizi Afrin'e götür" sloganıyla inledi. Erdoğan, AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları üyelerinin "Reis bizi Afrin'e götür" tezahüratları üzerine, "Afrin'in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, 'Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?', 'Şimdilik henüz yok' dediler. Olduğu anda beraber gideceğiz." dedi.

Konuşmasının bu kısmında Şair Arif Nihat Asya'nın "Fetih Marşı" isimli şiirinin "Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan. El de sensin, dil de sen." dizelerini okuyan Erdoğan, "İşte bunu yapacağız." dedi.

Erdoğan, gençlerle her buluşmasında Hazreti Lokman'ın oğluna altın tavsiyelerini hatırlattığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Gençler, burayı iyi dinleyin. Rabbimiz, Hazreti Lokman'ın oğluna şu nasihatlerde bulunduğunu nasıl buyuruyor. 'Allah'a şirk koşma. Allah en gizli işleri dahi görür, bilir. Rabbine şükrettiğin gibi annene ve babana da saygılı ol. Allah'a ortak koşmadıkları sürece annene, babana itaat et. Namazını dosdoğru kıl. İyiliği emret, kötülükten sakın. Başına gelenlere sabret. Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme. Yer yüzünde böbürlenerek yürüme.

Büyüklük taslama, mutedil ol, sesini de yumuşat, alçalt.' Her bir genç arkadaşımın bu öğütlerden kendine pay çıkardığına ve hayatını buna göre düzenlediğine inanıyorum."

AA / Güncel

Ak Parti Afrin Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title