Haberler

Cumhurbaşkanı ile Başbakanın Doğum Günü Aydın'da Kutlandı

Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun doğum günleri için kutlama programı düzenledi.

Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun doğum günleri için kutlama programı düzenledi.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kongre Salonu'ndaki kutlama programına; AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Besli, Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, AK Partili Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Mustafa Enes Yıldız ve partililer katıldı.

ADÜ Camii İmamı Muhammet Aydın, etkinlikte Kuran'dan bölümler okudu. Üniversiteli gençlerin çekmiş olduğu kısa film ve sokak röportajlar izlendi. Partililerden Ceylan Cesur ve Emine Kıymaz şiir okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seslendirdiği 'Ey Sevgili' isimli şiiri de Ayşenur Babayiğit işaret diliyle okudu. Programda konuşan Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Enes Yıldız, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Başbakanımız Davutoğlu, bu davanın en çok koşturan ve ter akıtan adamlarıdır" dedi.

BESLİ: 1994 YILINDA DERİN DEVLET TEHDİT ETTİ

Programa konuşmacı olarak katılan İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Besli, 1994 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Belediye Başkanı Adayı olmasından birilerinin rahatsız olduğunu ve derin devlet olarak tabir edilen kişilerce tehdit edildiğini iddia ederek, şöyle dedi:

"1980'den önce bizim gençliğimiz eline silah almadı. Korkaklar mıydı? Hayır. Azlar mıydı? Hayır. Recep Tayyip Erdoğan daha o zamandan bu işin silahla, adam dövmeyle olmayacağını fark etmişti. O da İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olduğunda kimsenin eline silah almasına izin vermedi. 1994 yılında Belediye Başkanı Adayı olduğunda derin devlet diye tabir edilen birileri Tayyip Erdoğan'ı arayıp 'adaylıktan çekil' diyor. 'Hayır' diyor. 'O zaman bomba patlar' diyorlar yine 'hayır' diyor. Sabahında Refah Partisi irtibat Bürosunda bomba patlatılıyor ve bir kardeşimiz şehit oluyor, iki kardeşimiz de yaralanıyor. Tayyip Erdoğan'ı tekrar arıyorlar, diyorlar ki 'çekil', yine 'hayır' diyor. Bu kez başka bir şey yapmaya çalışıyorlar ama orayı pas geçeyim, beceremiyorlar."

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gençlere verdiği önemi de anlatan Besli, Erdoğan'ın çevresindeki herkesin gençlik kollarında daha önceden birlikte çalıştığı kişiler olduğunu vurguladı. Gençlere öğüt de veren Besli, "Önce insan olacaksınız, sonra siyasi olacaksınız" dedi.

Ömer Faruk Besli'nin konuşmasının ardından üzerinde iki liderin fotoğraflarının bulunduğu pasta kesildi. - Aydın

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Davutoğlu Muhammet Aydın AK Parti Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

title