Haberler

CTech, Savunma Sanayisinde İhracat Başarılarına Hazırlanıyor

Güncelleme:

Türk savunma sanayisi şirketi CTech, sahada kendini ispatlayan ürünlerle ihracat başarılarına hazırlanıyor. CTech Genel Müdürü Cüneyd Fırat, Avrupa'nın en büyük savunma fuarı Eurosatory'ye katıldıklarını ve yeni satış imkanlarını değerlendireceklerini belirtti. Fuarda özellikle CTech'in kesintisiz haberleşme için geliştirdiği SCOFUS ürünü ilgi çekti.

Türk savunma sanayisi bünyesinde uydu haberleşme çözümlerine imza atan CTech, sahada kendini ispatlayan ürünlerle ihracat başarılarına hazırlanıyor.

CTech Genel Müdürü Cüneyd Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Paris'te düzenlenen Avrupa'nın en büyük, dünyanın önde gelen savunma fuarlarından Eurosatory'ye bu yıl ilk kez katılım sağladıklarını söyledi.

Fuara 1600 civarında firmanın katıldığını ifade eden Fırat, Türkiye'den de 50'nin üzerinde şirketin fuarda yer aldığını belirtti.

İlk kez katılmalarına rağmen CTech'in artan ürün gamı sayesinde fuarda önemli görüşmeler yaptıklarını ve çeşitli fırsatları ele aldıklarını dile getiren Fırat, fuar dönüşünde yeni satış imkanlarını değerlendireceklerini bildirdi.

Fuarda özellikle CTech'in kesintisiz haberleşme için geliştirmiş olduğu SCOFUS ürününün öne çıktığına değinen Fırat, şöyle konuştu:

"SCOFUS gelişen ihtiyaçlara binaen örneğin insansız araçlarda kesintisiz ve nitelikli haberleşmeyi sağlamak üzere geliştirilen bir ürün. Bu çözümde örneğin bir insansız kara aracı üzerinde yer alan GSM haberleşmesi, ufuk hattı haberleşmesi ve uydu haberleşmesini tek bir kanal gibi kullanmak söz konusu oluyor. Bunun çeşitli örneklerini müşterilerimize sunuyoruz. Eurosatory'de oldukça ilgi çeken bir çözüm olarak ortaya çıktı. Haberleşmede süreklilik, sürdürülebilirlik önemli bir özellik. Haberleşmenin önemi daha da artıyor ve bunun bu tür platformlarda kesintisiz gerçekleşmesi ancak bazı yeni teknolojilerin, ürünlerin devreye girmesiyle söz konusu. SCOFUS kullanıcılara bu imkanı sağlıyor. Birden fazla hattı tek bir hat gibi kullandırarak bu hatların bütün imkanlarını hem bant genişliğini arttırarak hem de haberleşmenin sürdürülebilirliğini sağlayacak şekilde sağlıyor."

İran'daki kaza önemini kanıtladı

Cüneyd Fırat, fuarda orta irtifa uydulara uygun ürün ve çözümlerinin de öne çıktığını söyledi.

Terminallerini bunlarla uyumlu hale getirerek düşük gecikmeli, çok daha etkin uydu haberleşmesi imkanını müşterilerine sunduklarını dile getiren Fırat, fuar vesilesiyle de bu yönde temaslarda bulunduklarını kaydetti.

Uydu haberleşmesine olan ilginin arttığını gözlemlediklerini vurgulayan Fırat, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Uydu haberleşmesi stratejik haberleşme imkanı olarak, artan çeşitli operasyonel senaryolara hitap eden uzun menzilli ufuk ötesi haberleşme çözümleriyle önemini daha da artırıyor. Bunun son örneğini İran'da yaşanan ve insansız hava aracı ile yeri tespit edilen kazada gördük. İnsansız hava araçlarında uydu haberleşmesi özellikle bazı görevlerde olmazsa olmaz. Bu çok önemli bir örnek oldu. CTech olarak uzun yıllardan beri ANKA serisi insansız hava araçlarına uydu haberleşmesini sağlıyoruz. Bu vesileyle aslında uydu haberleşmesinin ne kadar kritik olduğu bir kez daha ortaya konulmuş oldu. Fuarda bu alanda da ilgi gördük."

Kaynak: AA / Güncel

İhracat İhracat Teknoloji Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Bakmadan Geçme

MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak?
Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title