Ülke genelinde başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması Cizre'de caddeleri boş bıraktı - Haberler
Haberi Paylaş

Ülke genelinde başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması Cizre'de caddeleri boş bıraktı

İhlas Haber Ajansı - Abidin Yel - Güncel
 - Güncelleme:

Ülke genelinde başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması Cizre'de caddeleri boş bıraktı Türkiye Genelinde korona virüs tedbirleri kapsamında 56 saat sürecek olan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.

Ülke genelinde başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması Cizre'de caddeleri boş bıraktı

ŞIRNAK - Türkiye Genelinde korona virüs tedbirleri kapsamında 56 saat sürecek olan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00'den itibaren başlarken kısıtlamanın başlaması ile birlikte Cizre'de Cadde ve sokaklarda bomboş kaldı.

Ülke genelinde olduğu gibi korona virüs (Covid19) tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma uygulaması ikinci haftasında da Cizreliler yasağa uyarak cadde ve sokakları boş bıraktı.

Saat 21: 00 itibari ile 56 saatlik kısıtlama başlarken Polis ekipleri kısıtlamanın başladığı andan itibaren seyir halinde bulunan araçları kontrol ederken Cadde ve sokaklar ise sessizliğe büründü. Kısıtlama kararının uygulanması için kent merkezinde polis ekipleri devriye gezmeye başlarken bazı ekipler ise işlek cadde ve sokaklarda nöbet tuttu.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile 56 saat sürecek olan ve 14 Aralık 2020 Pazartesi sabah saat 05: 00 saati itibari ile sona erecek olan kısıtlama kararında belirtilen şartları taşıyanların ve görevli olanların sokağa çıkmasına izin verildi. Öte yandan polis ekipleri kısıtlamanın başladığı saatten itibaren halen araçları ile seyir halinde bulunan vatandaşları uyarırken işyerlerinden evlerine gitmeye çalışan kişilerin izin belgeleri kontrol edildi.

İhlas Haber Ajansı / Abidin Yel - Güncel

Türkiye Polis Cizre Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title