Muğla'da Cinayet Zanlısı, Ailesini Rehin Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Muğla'da Cinayet Zanlısı, Ailesini Rehin Aldı

AA - Güncel
 - Güncelleme:
Muğla'da Cinayet Zanlısı, Ailesini Rehin Aldı

Fethiye ilçesinde çıkan silahlı kavgada 1 kişiyi öldürdüğü, 2 kişiyi de yaraladığı iddia edilen Onur D., karısı ve 4 aylık çocuğunu rehin aldı.

Fethiye'de çıkan silahlı kavgada bir kişiyi öldürdüğü, iki kişiyi de yaraladığı iddia edilen Onur D., kendisini teslim almaya gelen polislere direnerek ailesini rehin aldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Karaçulha Hali'nde birlikte işlettikleri kıraathanede Onur D. ile Harun Yalçınkaya arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Onur D., tabanca ile Yalçınkaya ile arkadaşları Fatih Çet ile İbrahim Baran'a ateş etti.

VURULAN 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ambulanslarla Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Yalçınkaya, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Çet ve Baran'ın sağlık durumlarının ise iyi olduğu öğrenildi.

KARISI VE 4 AYLIK BEBEĞİNİ REHİN ALDI

Onur D., daha sonra ailesiyle yaşadığı Patlangıç Mahallesi 341/12 Sokağı'ndaki evine geldi. Polis ekipleri, Onur D.'yi gözaltına almak için harekete geçti. Ekiplerin "teslim ol" çağrısına olumsuz yanıt veren Onur D., tabanca ile karısı ve 4 aylık bebeğini rehin aldı.

EMNİYET, ÖZEL HAREKAT EKİPLERİNİ ÇAĞIRDI

Bir süre Onur D.'yi ikna etmeye çalışan polis ekipleri başarılı olamayınca, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi.

SAVCININ EVE GİRMESİNE İZİN VERDİ

Eşi ve 4 aylık çocuğunu rehin alan cinayet zanlısı, eve girmesine izin verdiği savcıya çay ikram ederek, olayı neden işlediğini anlattı.

Fethiye'de sabaha karşı meydana gelen olayda 9 ayrı suçtan araması bulunan cezaevi firarisi Onur D. (37), ortağı Harun Yalçınkaya ve F.Ç. ve İ.B. tabancayla yaralamıştı. Harun Yalçınkaya tüm müdahalelere rağmen kurtarılmazken; gizlendiği ev tespit edilen Onur D., eşi ve 4 aylık bebeğini rehin almıştı. Polisin "teslim ol" çağrısına olumsuz cevap veren Onur D'nin eşini ve çocuğunu öldüreceğini söylemesi üzerine Özel Harekat ekiplerinden yardım istenmişti.

SAVCININ ÇABALARI SONUÇ VERDİ

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı Eyüp Göğüş, zanlıyı ikna etmek için uzun süre uğraş verdi. Onur D., uzun çabalar sonucu Savcı Göğüş'ün eve girmesine izin verdi ve beraberinde bir de gazeteci getirmesini istedi.

Olay yerinde bulunan basın mensupları arasında bulunan İHA Fethiye Muhabiri Mustafa Taşkın, elindeki 2 adet tabancayla eşi ve çocuğunu rehin alan zanlının ikna edilebilmesi için eve gitmeyi kabul etti. Kamerasıyla binaya giren Taşkın, hayat güvencesinin sağlanamayacağı gerekçesiyle polis ekipleri tarafından dairenin giriş kapısından içeriye alınmadı. Taşkın, zanlının talebi üzerine savcı ile geçen görüşmelerini kapıdan kayıt altına aldı.

SAVCIYA ÇAY İKRAM ETTİ

Elindeki silahları bir an olsun bırakmadan Cumhuriyet Savcısı Eyüp Göğüş ile görüşen Onur D., eşinden savcıya çay ikram etmesini istedi. Savcıyla çay içerek sohbet eden zanlı, bir süre sonra ikna olarak elindeki silahları savcıya teslim etti. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Onur D., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Eşi ve çocuğunu rehin alan cinayet zanlısının evden ayrılmasının ardından polis ekipleri, evde geniş çaplı arama yaptı. Daha sonra evden çıkarılan kadın, 4 aylık çocuğu ekip otosuna bindirilerek ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

AA / Güncel

Karaçulha, Fethiye, Muğla, Politika, Güncel, Haberler

title